Felkészülési torna a Népligetben olimpiai érmesekkel

2012. 08. 25.

Rangos nemzetközi felkészülési tornának ad otthont a népligeti FTC csarnok és a tatabányai sportcsarnok a hétvégén.

A Bet-at-Home Szabella Kupa keretén belül játszhat majd a Szuperkupáért a KEK-győztes FTC-Rail Cargo Hungaria a BL-címvédő Podgorica ellen. A tornán az elmúlt szezon két legrangosabb kupáját nyert gárda is részt vesz, így a kettejük csatája egyben a Szuperkupa döntője is lesz.

A magyar válogatott ugyan nem jutott ki a londoni olimpiára, de a tornán résztvevő csapatokban bőven találunk majd olimpiai érmeseket.

A ZRK Buducnost együttese szinte megegyezett az olimpiai ezüstérmes montenegrói válogatottal. Az olimpia után több játékos is eligazolt a gárdától, de így is hatan pályára lépnek a tornán.

A Németh András irányította Hypo NÖ gárdájában nem kevesebb, mint hét brazil válogatott is szerepel. A dél-amerikai válogatott a hatodik helyen végzett az olimpián.

Az FTC játékosai jól ismerik a GK Rosztov Don csapatát, hiszen a legutóbbi KEK tornán az orosz gárdán keresztül vezetett az út a kupa megnyeréséig. Most az oroszok a montenegrói válogatott ezüstérmes kapusával Sonka Barjaktaroviccsal megerősödve érkeznek a tornára.

A CS Oltchim R. Valcea friss igazolása is egy olimpiai ezüstérmes Katarina Bulatovic.
A montenegrói játékos volt klubtárasát Marija Jovanovicot és a spanyolok bronzérmes portását Silvia Navarro Jimenezt követte a román együttesbe.

A torna ötödik résztvevője az RK Krim Mercator. A szlovéneknél is találunk olimpia érmes kézilabdázót a spanyol Martin Carmen Dolores személyében.

A torna magyar résztvevője a kétszeres KEK győztes FTC-Rail Cargo Hungaria.
Az Elek Gábor irányította zöld-fehérek nem titkolt célja a hazai bajnokság megnyerése. Ehhez nyújt kitűnő felkészülést ez a torna is.

18:50 döntő

Jegyek kizárólag a helyszínen kaphatók a mérkőzések napján, szombaton 11:30-tól!
Szombat délelőtt/ délután/ vasárnap délután: 1500Ft/alkalom

A Tatabánya 25 percig tartotta a Veszprémet

Nemzetközi felkészülési tornát rendeznek Tatabányán is.
Az első nap találkozóin a férfi kézilabda NB I címvédője, az MKB Veszprém 32–23-ra nyert a házigazda Grundfos-Tatabánya KC ellen.
A hazaiak a 23. percben még három góllal vezettek (11–8), de innentől már csak a veszprémiek találtak be az első játékrészben (a 25. percben 11–11-et mutatott az eredményjelző, a félidőben pedig 11–15-öt), a folytatásban pedig már nem engedték ki a mérkőzést kezükből.
A másik mérkőzésen a dán Silkeborg három góllal legyőzte a romániai Székelyudvarhelyt.

III. GRUNDFOS-TATABÁNYA KUPA
GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–MKB VESZPRÉM 23–32 (11–15), Tatabánya, 800 néző. V: Bonifert, Oláh
TATABÁNYA: Szente – Törő 2, Pordán, Dobó, Dénes, DIAZ 4, HARSÁNYI 9/3. Cs: Bartucz (kapus), Lele 3, Kiss Á., Kocsis Cs., Iváncsik Á. 2, Bodó 1, Pásztor 1, Urban 1
VESZPRÉM: Alilovic – Ugalde 1, Terzics 3, Rodríguez 3, Oneto 1, NAGY L. 4, IVÁNCSIK T. 8/4. Cs: Fazekas (kapus), Schuch, Perez 2, Laluska 2, Sulics 1, Iváncsik G. 1, Gulyás 1, DZSAMALI 5
Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Silkeborg (dán)–Székelyudvarhelyi KC (romániai) 30–27 (17–13)