Férfi EB: Az utolsó másodpercekben szereztünk pontot Izland ellen

2014. 01. 15.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-27-es döntetlent játszott az izlandi csapattal a Dániában zajló Európa-bajnokság keddi játéknapján, a B csoport második fordulójában.

Gyors gólváltással indult a találkozó, a csapatok 4-4-ig felváltva vezettek, ám Ancsin Gábor átlövéseivel a magyar válogatott elhúzott négy góllal ellenfelétől. A magyar csapat kettős emberelőnyből növelhette volna a különbséget, ám előbb Császár hibázott büntetőt, majd két támadást is rontottuk, így az izlandiak Palmarsson átlövéseivel egy gólra zárkóztak.

A Mocsai-csapat játékába egy nyolcperces rövidzárlat következett be, az izlandiak többször is egyenlíthettek volna, ám Mikler Roland fantasztikus védéseivel és Lékai góljaival megtartottuk az előnyt, sőt, a 28. percben Putics góljával ismét háromra nőtt a különbség (16-13). Putics gólja után negyedszer is emberhátrányba került a magyar válogatott, amit Izland ki is használt, így a szünetre már csak egy gól maradt a magyar válogatott előnye (16-15).

A magyar csapat kezdte a második játékrészt, Vadkerti, Gulyás, Putics, Zubai, Mocsai, és Császár összeállításban. Egy-egy elhibázott támadás után mi lőttük a második félidő első gólját, Császár gyönyörű bejátszását Zubai dobta az izlandi hálóba. A 35. percben Vadkerti halászott el egy izlandi bejátszást, azonban a játékvezetők szabálytalanságot láttak, Schuch Timuzsin magában dühöngött, ezért megkapta második kiállítását is, az emberelőnyt Izland gyorsan gólra váltotta a 36. percben, egy perccel később már hátrányba került a Mocsai-csapat (17-18).

A 40. percben már kettő volt Izland előnye, a mieink a második játékrész első tíz percében csupán egyszer találtak Edvardsson hálójába, azonban a védekezés is feljavult, majd a Miklert váltó Tatai bravúrjainak köszönhetően az utolsó tíz percet ismét magyar előnnyel kezdték meg a csapatok (24-23).

Az 54. percben hetedszer is emberhátrányba került a magyar válogatott, Izland ki is egyenlített (26-26), majd Mocsai Lajos kihasználta második időkérését. Egy-egy kapufás támadást követően Schuch az 59. percben megkapta harmadik kiállítását, Karason pedig a jobb szélről előnyhöz juttatta Izlandot, nyolc másodperccel a vége előtt azonban Lékai - csakúgy, mint az olimpián, az utolsó percben - egyenlített, beállítva ezzel a végeredményt.

A spanyolok megizzadtak a norvégok ellen

A világbajnok spanyol válogatott 27-25-re nyert a norvég csapat ellen kedden.
Ezzel az eredménnyel a spanyol és az izlandi csapat már biztosan középdöntős, míg a kvartett utolsó kiadó helyéről a csütörtöki magyar-norvég összecsapás dönt, amelyen Mocsai Lajos együttesének elég a döntetlen is.

Az első félidőben gyorsan négygólos előnyre tettek szert a spanyolok, a norvégoknak egyszer sikerült a felzárkózás, de a fontos pillanatokban a világbajnokok voltak eredményesek.
A fordulást követően szinte önkívületi állapotba kerültek a norvégok, és megfordították az összecsapást. A spanyolok azonban a hajrára feljavultak és visszavették a vezetést, végül pedig a papírformát érvényesítve diadalmaskodtak.

A norvégok a csütörtöki zárófordulóban a magyarokkal, míg a spanyolok az izlandiakkal találkoznak, a csoportból az első három jut a középdöntőbe, amelynek összecsapásait Herningben rendezik.

B csoport, 2. forduló:
MAGYARORSZÁG-IZLAND 27-27 (16-15), Játékvezetők: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 7, Császár 5 (1), Gulyás 2, Ilyés, Iváncsik G. 3, Lékai 4, Mocsai, Nagy K. 1, Schuch, Putics 2, Szalafai, Szöllősi, Vadkerti, Zubai 3
IZLAND: Edvarsson, Gustavsson (kapusok), Atlason 3, Gudjonsson 1, B.M. Gunnarsson 1, R. Gunnarsson 1, Halgrimsson 3, Jakobsson, Jonnson, Karason 4, Kristjansson 1, Olavsson, Palmarsson 8, Sigurdsson 5 (1)
Kiállítások: 16, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Spanyolország-Norvégia 27-25 (12-8)
A csoport állása: 1. (középdöntős) Spanyolország 4 pont, 2. (középdöntős) Izland 3, 3. MAGYARORSZÁG 1, 4. Norvégia 0

A csoport további programja:

csütörtök:
Spanyolország-Izland 18.00
Magyarország-Norvégia 20.15

A macedónok 24-24-es döntetlent játszottak a csehekkel a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság A csoportjának keddi játéknapján.

A csoport (Herning):
Macedónia-Csehország 24-24 (10-11)
Dánia-Ausztria 33-29 (18-12)
A csoport állása: 1. (középdöntős) Dánia 4 pont, 2. Ausztria 2, 3. Macedónia 1 (45-53), 4. Csehország 1 (44-54)