Férfi NB I: sima paksi siker a Körmend ellen

2013. 11. 28.

Az Atomerőmű SE férfi kosárlabdacsapata sima, 98–82-es győzelmet aratott a tartalékos Körmend ellen az NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A találkozó első pontjait a körmendi Török Rolland szerezte, de alighanem ő sem gondolta, hogy ekkor vezetnek először és utoljára... A listavezető Atomerőmű 4–4 után egy 13–0-s rohammal épített jelentős előnyt, ettől kezdve pedig a Körmend tisztes távolból követte csak a hazaiakat.
A szünetben 46–28 volt a paksi előny, és az Atomerőmű sikerét semmi sem veszélyeztette: a házigazdák húsz pont környékén stabilizálták a fórt. Az Atomerőműből hatan is eljutottak legalább tíz pontig, a paksiak jó támadójátékkal és csapatteljesítménnyel szórakoztatták közönségüket – a vége 98–82, a körmendiek azzal „vigasztalódhattak”, hogy a záró kosárzáporban húsz pont alá tudták csökkenteni a különbséget.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ SE–INKOGNITO FASHION KÖRMEND BC 98–82 (24–12, 22–16, 27–27, 25–27), Paks, 800 néző. V: Papp B. Bognár T. Jakab L.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 7/3, MC GRUDER 13, KÖRTÉLYESI 13/3, Szabó Zs. 12, JONES 17. Csere: Tóth 12, VAUGHN 16/6, Baki 8/6, Eilingsfeld.
KÖRMEND: Moore 7, Sonyák, FERENCZ 15/9, TÖRÖK 20/6, Grebenár. Csere: Fodor G. 10/6, Kusnyer 11/6, SÖMENEK 16/12, Kutasi 3/3.
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: – Nagyon jól kezdtünk, és az első félidőben mutatott játékkal a mérkőzés lényegi dolgait el is döntöttük. A fordulás után az ellenfélnek kedvező kosárlabdát játszottunk, de ez a végelszámolást tekintve már nem igen számított.
Hencsey Tamás: – Gólgazdag mérkőzést játszottunk, amelyet a Paks megérdemelt győzelmét hozta. Az első félidőben megilletődötten játszottunk, aztán a második félidőre, feljavultunk, különösen támadásban. A fő problémát a lepattanók jelentették. Gratulálok Sömenek Martinnak, aki élt a bizalommal.

AZ ÁLLÁS 1. Atomerőmű SE 9/1 19, 2. KTE-Duna Aszfalt 8/1 17, 3. Kaposvári KK 6/ 3 15, 4. Alba Fehérvár 6/3 15, 5. Sopron KC 6/3 15, 6. FORTRESS Jászberény 5/5 15, 7. Naturtex-SZTE-Szedeák 4/6 14, 8. Zalakerámia-ZTE KK 4/5 13, 9. BC Körmend 3/7 13, 10. Pécsi VSK-PANNONPOWER 2/7 11, 11. Falco KC Szombathely 2/7 11, 12. Marso Nyíregyházi KK 1/8 10