Három lillehammeri kvótát szereztek a magyar fiatalok Oszakában

2015. 03. 02.

A junior rövidpályás gyorskorcsolyázó világbajnokság eredményei alapján Magyarország két férfi és egy női versenyzőt indíthat a 2016-os ifjúsági téli olimpián Lillehammerben.

A magyar csapat két érmet nyert az oszakai világversenyen: Liu Shaolin Sándor (képünkön, balra) összetettben harmadik, míg 500 méteren második lett.

Bánhidi Ákos, a válogatott edzője a mob.hu-nak elmondta:

„Sanyi a tavalyi vb-n is bronzérmes volt összetettben, és a mezőny erejét figyelembe véve egyáltalán nem csalódás, hogy megismételte akkori eredményét.”

A szakember emlékeztetett rá, hogy Liu Shaolin még közvetlenül a világbajnokság előtt is influenzával küszködött, aminek fényében különösen elismerésre méltó oszakai szereplése.

Férfi váltóban a Farkas Tamás, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Varnyú Alex összeállítású négyes a negyedik helyen ért a célba.

„Tavaly a második helyet sikerült megszerezni, azóta viszont Burján Bence kiöregedett, a helyébe lépő Farkas Tamásnak pedig még tapasztalatot kell gyűjtenie, de jó úton jár” – tette hozzá Bánhidi Ákos.

Liu Shaoang (Liu Shaolin Sándor öccse) 500 méteren kis híján felállhatott a dobogóra, ám 59 ezreddel lemaradt róla.

A női váltó (Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Matyok Adrienn, Sziliczei-Német Rebeka) megnyerte a B-döntőt, ezzel az ötödik helyen zárt a japán városban. Jászapáti Petra emellett – a legjobb magyar eredményeket produkálva a nőknél – két távon is tizedikként végzett.

A következő ifjúsági téli olimpiát, melyre Oszakában három kvótát szereztünk, 2016 februárjában rendezik Lillehammerben hét sportágban, mintegy 1100 sportoló részvételével.

(MOB, fotó: moksz.hu)