Provident Kupa: Vereség a lengyelektól, a magyar válogatott csak harmadik

Jégkorong: magyar siker a házigazda lengyelek ellen

2014. 02. 08.

A magyar jégkorong-válogatott 2–1-re legyőzte a házigazda Lengyelországot a két csapat péntek esti mérkőzésén a gdanski felkészülési torna 2. fordulójában.

Az első harmadban mindkét oldalon adódtak helyzetek, emberelőnyök és -hátrányok is, ám ezekből sokáig nem született találat. Már csak 19 másodperc volt az első szünetig, amikor mégis megszerezte a vezetést Lengyelország: a magyar csapatnak nem sikerült kilőni a korongot a harmadból, és egy hibasorozat után Peter Sevela kapujába jutott a korong – olvasható a Magyar Jégkorongszövetség hivatalos oldalának tudósításában.

„Ültem fenn, és úgy gondoltam, de jó meccs, jól megyünk, aztán ez az utolsó pár másodperc kicsit olyan volt, mint egy komédia. Hibáztunk, megbüntettek érte” – kommentálta a történteket Gary Clark kapusedző.

A második játékrész elején többet támadtak a lengyelek, de gólt a fokozatosan belelendülő magyarok ütöttek. Előbb Kovács Csaba egyenlített, majd nem sokkal a dudaszó előtt Szirányi Bence emberelőnyből a vezetést is megszerezte a csapatnak. A harmadik harmadban a magyar csapatnak egyetlen hátrányt kellett kivédekeznie – megtette, a nyitányon a fehéroroszoktól elszenvedett vereség után ezúttal meglett a győzelem.

Péntekre is jutott az újoncavatásból: Reiter Attila, Dósa Krisztián és Kocsis Ferenc a házigazda Lengyelország ellen debütált a magyar felnőtt válogatottban, a kapuban pedig Peter Sevela kezdett.

JÉGKORONG, NEMZETKÖZI TORNA, GDANSK
2. FORDULÓ

Lengyelország–Magyarország 1–2 (1–0, 0–2, 0–0), 3500 néző
Gólütő: Pasiut (19:41, 1–0), Kovács Cs. (36:11, Vas J., Magosi, 1–1), Szirányi (39:17, Sevela – emberelőny, 1–2)

Olaszország–Fehéroroszország 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Gólütő: Platt (6:37, Kitarov, 0–1), Ihnacak (29:53, Rocco, 1–1), Helfer (49:18, Bona, 2–1)

Az állás: 1. Fehérorszország, Lengyelország, Magyarország, Olaszország 3 (3–3)