Újabb győzelem a házigazdák ellen

Jó kezdés az Eb-selejtezőn

2012. 11. 01.

Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott 32-25-re nyert a lettek ellen Gyöngyösön a 2014-es Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában.

A mérkőzés előtt Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke köszöntötte Milorad Krivokapicsot 25., Lékai Mátét 50., Schuch Timuzsint és Vadkerti Attilát 75., Mikler Rolandot 100., Nagy Lászlót 150., Ilyés Ferencet pedig 175. válogatottsága alkalmából.

Eleinte fej fej mellett haladtak a csapatok, és ez főleg a gyenge magyar védekezésnek volt köszönhető. A 19. percben, 11-10-es vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, és keményebb védőmunkát követelt. Mivel változatlanul nem sikerült ellépni, ezért fokozatosan cserélt a szakvezető. Ettől jobb lett a játék. A 28. percben, 16-12-nél már a vendégek próbálták rendezni a soraikat, de a különbség a szünetig megmaradt.

A második félidő elején tovább nőtt az előny. Schuch és Ilyés kiállítása miatt kettős létszámfölénybe kerültek a lettek, de így is sikerült Nagy Kornélnak betalálnia.

A vendégek időt kértek, ám negyedórával a vége előtt 28-20-as hátrányba kerültek. Kisvártatva kétszámjegyű lett a különbség (49. perc: 30-20), a végére ez 32-25-remódosult.
A magyarok - akik a 2013-as spanyolországi vb-re is készülnek - vasárnap Eperjesen (Presov) a szlovákokkal találkoznak.

A sorozat ezt követően áprilisban folytatódik.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány:
- A vasárnapi Szeged-Veszprém rangadót követően regenerálni kellett a játékosokat, így egy edzésen tudtunk teljes intenzitással dolgozni. Kellett egy félidő, mire a fizikai és játéktudásbeli fölényünket érvényesítettük. Kicsit sajnálom, hogy az utolsó öt percet könnyebbre vettük. Készülünk tovább a szlovákok ellen, reményeink szerint Ilyés Feri és Nagy Laci még jobb állapotba kerül vasárnapra.

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-LETTORSZÁG 32-25 (18-14), Gyöngyös, játékvezetők: Johansson, Kliko (svédek)
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Császár 6 (1), Harsányi 5 (3), Ilyés, Iváncsik G. 4, Krivokapics 1, Lékai 1, Mocsai T. 5, Nagy K. 5, Nagy L. 2, Putics, Schuch, Szöllősi, Vadkerti 1, Zubai 2
LETTORSZÁG: Tihanovs, Kukša, Kozlov (kapusok), Arajs 2, Blūms 2, Borodovskis 1, Dude 3, Grišanovs 1, Krištopāns 6, Lilienfelds 3, Lisovskis, Pavlovičs 2, Politers, Tuminskis 2, Uščins 2, Valkovskis 1
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 0.
Horvátország-Szlovákia 25-21 (13-8)

A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai kontinensviadalra.

(Forrás: MTI, fotók: Kovács Anikó)