Karmacsi Ildikó csúcsokkal Világkupa-győztes

2012. 05. 27.

Karmacsi Ildikó óriási sikert aratva, két országos csúcs felállításával megnyerte a női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számát a müncheni Világkupa-versenyen.

A komáromi sportoló az alapversenyben egészen szenzációs, 591 körös eredményt ért el, s ezzel még a második helyen zárt kínai riválisánál is három körrel jobb volt. Karmacsi a fináléban sem lőtt rosszul, 99,3 körös döntőjével (végeredmény: 690,3 kör) magabiztosan őrizte meg vezető helyét, s végül 1,5 körrel győzte le a második Tu Lit.

A magyar lövő - akinek nem sikerült kijutnia a londoni olimpiára - Joó Éva mindkét országos csúcsát megdöntötte: az alapverseny korábbi rekordja 589, míg a döntős csúcs 687,9 kör volt.

A müncheni az egyik legrangosabb puskás és pisztolyos viadal, most is lőállásba lépett minden olyan lövő, aki éremesélyes lesz a londoni olimpián. Az összetett számban a pénteki selejtezőben 103-an indultak, a szombati versenyben pedig 80-an vehettek részt.
Karmacsi ezzel a győzelemmel egyben meghívást nyert az őszi Világkupa-döntőre is.