Megszorongatta az Eger a világ egyik legjobb pólócsapatát

2013. 11. 21.

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának első mérkőzésén az Eger a jó kezdés után nagy küzdelemben egy góllal alulmaradt a Pro Reccóval szemben hazai medencében.

Kiválóan kezdte a mérkőzést az Eger, hiszen két előnygóllal – Salamon Ferenc és Bátori Bence révén – elhúzott Gerendás György csapata, miközben a Pro Recco két fórt is elrontott. Szenvedett a vendégcsapat, ráadásul ekkor még Stefano Tempesti sem a legjobb formáját hozta, Biros Péter kapott üresen labdát, és a kapus lenyomta a víz alá a ziccerben lévő magyart, a sértett értékesítette a jogos büntetőt – 3–0! Az olasz csapat azonban Alekszandar Ivovics két távoli, akcióból szerzett góljával közelebb lopakodott, ám a negyed végén ismét a hazaiaké volt a show: Hárai Balázs a kapunak háttal, fantasztikus csavarral dobta a jobb felsőbe a labdát. 4–2

Szép csavargóllal nyitott a Recco is a második negyedben, bemutatója Federico Lapenna volt, majd az olasz együttes először értékesített előnyt, Madaras Norbert előkészítését Niccoló Figari húzta a hálóba. Pietro Figlioli képzeletbeli gólvonalon éppen „átcsúszó” ejtésével először vezetett a liguriai együttes, miközben a túloldalon Tempesti egyre inkább belejött a védésbe, még Biros ziccerénél is működött a róló. A szorult helyzetből Kovács Gábor sem tudta kihúzni a hevesieket, pedig Bedő Krisztián szép pozíciófelvétele után ötméterest harcolt ki, ám ez a büntető kimaradt. 4–5

Az egri részről góltalan második negyed után a nagyszünetet követően megtört a jég, és Salamon előnyös találatával ismét sikerült túljárni Tempesti eszén, sőt, újabb fórt is értékesített a Gerendás-csapat, Varga II Zsolt talált be a szélről. Az olaszok ismét kisebb gödörbe kerültek, ám Mladjan Janovics nem engedte, hogy elhúzzon az Eger, így ikszről lendültek neki a felek az utolsó negyednek. 6–6

A hajrát Varga II, majd Ivovics újabb gólja vezette fel. Tempestihez hasonlóan Bisztritsányi Dávid is jól állta a sarat a kapuja előtt. Három perccel a vége előtt előnybe került a Recco, Riccardo Tempestini időt kért, Madaras Norbert átadását pedig Alex Giorgetti húzta be. A játékvezetők kontrát fújtak itt is, ott is, az Eger előnyt rontott, ám 43 mp-cel a vége előtt támadhatott és ismét fórba került. Az utolsó lövést Bátori engedte el, Tempesti óriásit védett, így a Recco 8–7-re nyert.

A főtábla hatosaiban – oda-vissza alapon – mindenki kétszer találkozik minden csoportriválisával a május 3-ig tartó sorozatban, és a három-három legjobb jut be az új kiírású zárószakaszba, a hatos döntőbe. Az Egert is felvonultató A-csoport helyzete annyiból más, hogy itt a spanyol CNA Barceloneta – mint a május 29. és 31. közötti szuperfinálé házigazdája – eleve garantált továbbjutó, vagyis innen csak két finalista helyért harcol a másik öt együttes. Az Eger csoportjában érdekelt még a horvát Jug Dubrovnik és Primorje Rijeka, valamint a görög Olympiakosz. A hevesiek legközelebb december 4-én szerepelnek, akkor a Barcelonetát fogadják.
Gerendás György, az Eger edzője: – Olyan meccs volt, amelyen nem lett volna szabad kikapnunk. Időnként olyan jól játszottunk, sajnálom a csapatot, hogy ilyen zakó lett belőle. Eddig is reménytelen volt a helyzetünk a csoportban, ezzel a vereséggel nem romlott tovább.
Riccardo Tempestini, a Recco edzője: – Kemény mérkőzés volt, hiszen már a találkozó előtt elvesztettük Matteo Aicardit, közben pedig megsérült a másik centerünk, Lapenna is. Borzasztóan kezdtük a találkozót, ám utána feljavultunk és fordítottunk. A hajrá bárhogy alakulhatott volna, nagyon boldogok lehetünk, hogy győztünk.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

FŐTÁBLA, 1. FORDULÓ
ZF-EGER–PRO RECCO (olasz) 7–8 (4–2, 0–3, 2–1, 1–2), Eger, 2200 néző. Vezette: Franulovic (horvát), Margeta (szlovén)
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori 1, Biros 1, Bundschuh, Hárai 1, Gór-Nagy, Graham. Csere: SALAMON 2, Sántavy, Bedő, VARGA II ZS. 2, Kovács Gábor.
PRO RECCO: Tempesti – Giorgetti 1, IVOVICS 3, Felugo, M. JANOVICS 1, Madaras, Giacoppo. Csere: Jokovic, Lapenna 1, FIGLIOLI 1, Gitto, Figari 1.
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 13/3 Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Gór-Nagy (17. p.), Sántavy (23. p.)