Megvan a Győr tízedik bajnoki aranyérme

2013. 04. 25.

Sorozatban hatodik, összességében tizedik alkalommal lett bajnok a Győr a női kézilabda NB I-ben, miután a döntőben szerdán is könnyedén győzte le - ezúttal 34-19-re - legnagyobb hazai riválisát, a Ferencvárost.

A tartalékos hazaiak csupán egy félidőn át tudták tartani a lépést, a fordulást követően összeroppantak.

Mivel az ETO bejutott a Bajnokok Ligája-döntőjébe - amelynek első mérkőzése május 5-én lesz Larvikban -, ezért a fővárosi csapat felajánlotta a címvédőnek, hogy határozzon arról, mikor és hol rendezzék az NB I fináléját. A két együttes már múlt szombaton elkezdte a párharcot, és akkor a házigazda győriek 34-28-ra nyertek, ráadásul a rivális elveszítette egyik legjobbját, a könyökcsont-törést szenvedett Tomori Zsuzsannát.

A két csapat legutóbbi népligeti összecsapásán, március 6-án 34-34-es döntetlen született, ám most csak egy félidőn át volt szoros a csata. A tartalékos hazaiak 30 percen át állták a rohamokat, helyenként vezettek is.

A szünet után azonban "robbantottak" a vendégek, négy perc alatt öt gólt dobtak, és innen már nem volt visszaút a Fradinak. A folytatásban mindkét oldalon a cserék is lehetőséget kaptak. A 47. percben 24-14-re vezetett az ETO, és a hajrában sem könnyelműsködött.
A Ferencváros 2009. február 1-je óta képtelen legyőzni legnagyobb hazai riválisát.

A győri Lunde és a csapattól búcsúzó Radicsevics a bajnoki aranyéremmel

Döntő, 2. mérkőzés:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 19-34 (11-12), Budapest, játékvezetők: Dobrovits, Tájok.
FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Cifra 2, Dajka 1, Deáki 1, Kocsis, Kovacsicz 3, Such, Szamoránsky P., Szarka A. 6 (2), Szekerczés 1 (1), Szucsánszki 4, Zácsik 1
GYŐR: Lunde, Herr O. (kapusok), Amorim 4, Görbicz 3 (1), Hornyák D. 1, Kovacsics 2 (1), Korsós, Lekics 2, Löke 7, Orbán 8, Radicsevics 3, Rédei-Soós 1, Sirián 1, Szepesi 2, Tervel
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/3, ill. 3/2.
A párharcot 2-0-ás összesítéssel a Győr nyerte.

A Győr 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011 és 2012 után lett ismét aranyérmes.

A 9-12. helyért:

DVSC-Fórum - Siófok-Galérius Fürdő 26-24 (10-10)
BSE - Budapest Bank-Békéscsaba 26-33 (12-15)

Az 5-8. helyért:

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia - Kiskunhalas 36-33 (15-13)
Veszprém Barabás-Duna Takarék - Fehérvár KC 23-20 (13-7)