Nagy hajrá volt: Montenegró ellen javított a válogatott

2013. 06. 13.

A Világliga szuperdöntőjében Montenegró 5-1-re is vezetett, de büntetőkkel a magyar csapat nyert.

A magyar férfi vízilabda-válogatott javított a Világliga oroszországi nyolccsapatos szuperdöntőjében: az ötméteresekkel az Egyesült Államok legjobbjaival szemben elveszített keddi nyitómérkőzést követően a Benedek Tibor irányította együttes szerdán büntetőkkel legyőzte Montenegró csapatát.

A 2012-es londoni ötkarikás játékokon ötödik, azóta azonban alaposan átalakult magyar gárda - a Vl-finálé honlapjának tanúsága szerint - gyengén kezdett, a tavalyi olimpián negyedik ellenfél 3-0-s vezetésre tett szert.

Vámos Márton bombája jelentette a szépítést, utána azonban megint a montenegróiak percei következtek, akik meg sem álltak 5-1-ig. Madaras Norbert jobb felső sarkos lövése, majd a csapatkapitány Varga Dániel ötméterese nyomán változott magyar szempontból 3-6-ra az állás a nagyszünetre, de nem úgy festett a helyzet, hogy sikerülhet fordítani. Az sem segített, hogy 2-5 után Nagy Viktort Decker Attila váltotta a kapuban, mert őt is gyorsan felavatta a Vasasban légióskodó és összesen négyszer eredményes Drasko Brguljan.

A harmadik negyedet Varga Dániel találata vezette be, ám egészen közel kerülni csupán egyszer tudott a Benedek-gárda a riválishoz, amikor is Bátori Bence bevette a jobb alsó sarkot (6-7). Csakhogy még erre is érkezett válasz, mi több: a befejező nyolc perc elején már 9-6-ra vezettek a montenegróiak.

Ekkor azonban megrázta magát a magyar válogatott, nagy hajrába kezdett, s Hárai Balázs centergóljának, majd Varga Dénes látványos megoldásának köszönhetően 8-9-re módosult az eredmény. Brguljan ugyan rontott valamelyest a kilátásokon (8-10), de Hosnyánszky Norbert büntetőjét követően Szivós Márton hatalmas gólt lőtt távolról, 10-10 után pedig jöhetett az újabb ötméteres párbaj.

Ám míg kedden ebben a különvetélkedőben az amerikaiak nyertek, ezúttal a magyarok bírták idegekkel is jobban. A nyolcadik párban a japánokkal szemben szintén büntetőkkel alulmaradt montenegróiak hibáztak, így a nyitónapi egy pont után szerdán kettőt gyűjtött be a magyar válogatott, amely a csütörtöki csoportzárón a japánokkal csap össze budapesti idő szerint 13.30 órától.

A négyesben az Egyesült Államok áll az élen, amely a második körben a japánok legyőzésével (13-12) három pontot tett hozzá a magyarokkal szemben szerzett kettőhöz.