Négy magyar érem a hétfői termés Tbilisziben

2015. 07. 27.

Már a hétfői versenynapon megszületett az első magyar aranyérem a tbiliszi EYOF-on Késely Ajnának köszönhetően, de három bronznak is örülhettünk. A nap összefoglalója.

A vasárnap esti nyitóünnepséggel hivatalosan megkezdődött az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 13. nyári kiadása, hétfőn pedig a versenyzők már „élesben” is megmutathatták magukat. A magyar sikerek nem sokat várattak magukra…

Késely Ajna mindjárt a dobogó legfelső fokára állhatott fel a 200 méteres pillangó döntőjét követően, 2:15.04-es idejével messze lepipálta az egész mezőnyt.

„Még most sem hiszem el, hogy sikerült nyernem, kicsit meg is hatódtam. Utána azonnal átfutott rajtam, mennyit dolgoztam ezért a sikerért” – nyilatkozta közvetlenül a verseny után a mob.hu-nak.

Késely elmondta, az idejével egyáltalán nem elégedett, és azzal sem, hogy az első ötvenet a tervezettnél gyorsabban úszta, noha belülről ezt nem érezte. Sokat kell még tanulnia ahhoz, hogy az erejét optimálisan be tudja osztani kétszázon – tette hozzá önkritikusan.

Közvetlenül a futam előtt Márton Richárd is kiválóan teljesített, 1:50.42-vel a harmadik helyen végzett a 200 méter gyorsúszás döntőjében.

Röviddel később ismét vízbe ugrott, és nyert szintén bronzérmet a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként Végh Istvánnal, Barta Mártonnal és Holló Balázzsal.

Gyurinovics Fanni a 400 m vegyes döntőjében negyedikként zárt, míg a középdöntőből továbbment Milák Kristóf (4., 100 m pillangó) és Ilyés Laura (7., 100 m hát) a holnapi fináléba.

Pavuk Tira eközben 2000 méter akadályfutásban állt rajthoz. Viszonylag lassan kezdett, körökön keresztül a hatodik-hetedik helyen haladt, ám a hajrát megnyomta, és harmadikként ért célba.

Leveleki Bence a nyolcadik legjobb eredménnyel jutott döntőbe távolugrásban (6,62 méter), míg Aranyi Ferenc diszkoszvető 50,27, Tanó Leonardo magasugró pedig 1,95 méterrel ment tovább.

Lány kosárlabda-válogatottunk kiválóan kezdte a tornát, 67-53-ra legyőzte Lettország korosztályos legjobbjait az első csoportmérkőzésen, és bizakodva készülhet a baltiaknál jóval komolyabb játékerőt képviselő oroszok és a franciák ellen. Fiú kézilabdázóink hatgólos előnyt leadva kaptak ki 27-24-re Norvégiától.

Teniszezőink közül Khin Dániel esélyt sem adott a liechtensteini Serafin Zuendnek (6:0, 6:0) az első fordulóban, a következő körben a belga Tibo Colson lesz az ellenfele. Spéder Eszter (Juvan, 4:6, 0:6), Visontai Tímea (Paulenka, 1:6, 1:6) és Vörös Máté (Davlianidze, 4:6, 3:6) viszont búcsúzott az egyes küzdelmeitől.

AZ ÉRMESEKKEL KÉSZÜLT INTERJÚT EBBEN ÉS EBBEN A CIKKBEN HALLGATHATJA MEG, KÉPGALÉRIA ITT!

(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)