Női KEK: a Ferencváros Norvégiában is simán nyert

2014. 02. 10.

A Ferencváros 33–27-re nyert a norvég Tertnes Bergen otthonában, így kettős győzelemmel, 73–57-es összesítéssel jutott a női kézilabda KEK negyeddöntőjébe.

Tízgólos előnyük birtokában a Ferencváros játékosai nyugodtan léphettek pályára, és az eredmény alakulása sem indokolta, hogy Elek Gábor a vésztervhez nyúljon, már ha volt ilyen. A mérkőzés kétharmadáig szinte végig a Bergen vezetett, ám legfeljebb két-három góllal.

A norvégok Eb-ezüstérmes szélsője, Linn Gossé a budapesti találkozóhoz hasonlóan ezúttal is csapata egyik legjobbja volt, mellette a beállós Marie Liljegren húzta leginkább a hazaiak szekerét.

A második félidő elején többször is négygólos volt a különbség, ám 19–15-ös Bergen-vezetés után a Ferencváros 23–20-ra fordított, ezzel eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A hajrában a két legjobb FTC-játékos, Szucsánszki Zita és Kovacsicz Mónika még tovább javította a statisztikáját, így végül hatgólos zöld-fehér győzelem született.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TERTNES BERGEN (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–33 (15–12), Bergen, 200 néző. Vezette: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
BERGEN: Davidsen – Lied 3, Skogrand 2, Einarsdóttir 1, Andreassen 1, Hagen 2, Gossé 9 (1). Csere: Hauge (kapus), Sörheim 1, Lygren, Liljegren 8
FTC: Szikora – Kovacsicz 7, Zácsik 4, Szucsánszki 9 (2), Szamoránsky P. 2, Tomori 3, Vérten 1. Csere: Abramovics (kapus), Cifra 2, Pena 1 (1), Mészáros R., Szarka, Steinbach 4, Szekerczés. Kiállítások: 6, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Továbbjutott: az FTC, kettős győzelemmel (73–57)
Elek Gábor: – Nagyon hideg volt a csarnokban, az első félidővel meg is szenvedtünk, de a szünet után, amikor a kapusteljesítmény mellé a védekezés is összeállt, már nem volt kérdéses a győzelmünk.

A NYOLCADDÖNTŐ EREDMÉNYEI :

ÉRD–Buxtehude (német) 32–23 22–31 54–54, i. l. g.

KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 2. FORDULÓ
Sävehof (svéd)–Vardar Szkopje (macedón) 27–27 (15–15)
Thüringer HC (német)–Midtjylland (dán) 26–24 (10–14)

AZ ÁLLÁS 1. Vardar Szkopje (macedón) 3, 2. Thüringer HC (német) 2, 3. Midtjylland (dán) 2, 4. Sävehof (svéd) 1

A Podgorica otthon tönkreverte a Ljubljanát

A Buducsnoszt Podgorica hazai pályán 30–15-ös verést mért a Krim Ljubljanára a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában, ahol a Győri Audi ETO KC is szerepel.