Női NB I: az Érd két góllal kikapott Veszprémben

2013. 11. 03.

Az Érd Bajnokok Ligája selejtezőcsoportbeli szereplése miatt elhalasztott mérkőzésére került ma este sor a Március 15. utcai sportcsarnokban. Remek közönség előtt, fantasztikus hangulat mellett a briliáns csapatteljesítménynek köszönhetően rajt-cél győzelmet aratott csapatunk.

Szinte már-már klasszikusnak mondható Planéta-Tóth-Tóth hármas kezdett középen a hazai oldalon. Szemerei Zsófi a kapuban Takács Bianka pedig beállóban bizonyíthatott. A széleket Kokas Viktória és Pelczéder Orsolya játszotta. A 4. percben Tóth Eszter góljával kezdődött a pontgyűjtés. Majd pár perccel később időkérés vendégoldalon, 4:1. A 12. percben a mérkőzés első hétméteresét Tóth Eszter egy trükkös átemeléssel értékesítette. A 22. percben Róth Kálmán volt kényszerű időt kérni, de szinte le sem telt az egy perc Tóth már az ötödik gólját zsebelte be. Szemerei bravúros hárításainak köszönhetően 8 kapott és 14 lőtt góllal zárult a Veszprém számára az első játékrész.

Egy érdi majd egy veszprémi találatot követően a 37. percben két villámgyors vendég kontra után 17:12 arányú hazai vezetés. A nagyobb bajt elkerülendő a 40. percben Róth Kálmán kért időt, hogy rendet tehessen a hazai fejekben, 18:14. Az 50. perc közelében feljött az Érd, 19:17. A feszült pillanatokat Vesztergombi oldotta első találatával. A végjáték Hajtai Vanessza kiállításával kezdődött, a közönségnek nem tetszett a döntés. Két hazai majd egy vendég hetest követően az 56. percben veszprémi időkérés majd érdi kiállítás. Az utolsó perchez érve egy igencsak hatékony érdi kontra után 21:20. Takács Bianka találat, majd az egész mérkőzés folyamán fantasztikus formát mutató Szemerei Zsófi hárított egy hatalmas bombát. A hazaiaknál a labda, a lányok pedig már harminc másodperccel a vége előtt ünnepelhették a nagy győzelmet.

Tóth Eszter:
Pontosan egy ilyen mérkőzésre számítottunk, ami végig kiélezett lesz. Mindent egy lapra kellet feltennünk, hogy pontot tudjunk szerezni. Nagyon örülünk ennek a győzelemnek, mert az Érd egy rendkívül erős csapat.

Edzőmérleg

Róth Kálmán: Nagyon kemény csapat ellen játszottunk hatalmas szívvel. Rengeteget készültünk és nagyon megérdemeltük ezt a két pontot. Szemerei Zsófi és Tóth Eszter végig kiváló teljesítményt nyújtott. Nagyon jó hangulatú meccs volt, szeretnénk, ha a veszprémi szurkolók megtartanák ezt a remek szokásukat.

Szabó Edina: Nagyon jól felkészültek a játékunkból, sajnos az elején elég szétesetten kezdtünk. Ekkora előnyt nem lehetett adni ennek a nagyon tehetséges fiatal csapatnak. Nagy szükségünk volt a két pontra, készültünk erre a mérkőzésre, de nem sikerült megvalósítani, amit szerettünk volna.

NŐI KÉZILABDA NB I

3. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)

VESZPRÉM BARABÁS-DUNA TAKARÉK KC–ÉRD 22–20 (14–8), Veszprém, 200 néző. V: Natkai N., Szalay Z.
VESZPRÉM: SZEMEREY – Kokas, Planéta 1, TAKÁCS BIANKA 4, TÓTH E. 9 (3), Tóth G. 3, PELCZÉDER 2. Csere: Pásztor (kapus), Kurucz 2, Hajtai, Marincsák, Vesztergombi 1.
ÉRD: Oguntoye – Kovács Anna 4, Vukcsevics 1, Szekeres, Triscsuk 1, Klivinyi, Schatzl 2. Csere: Gridnyeva (kapus), KOREN 7, Kisfaludy 1, Wolf 3 (2), Bognár B., Balog 1.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2

AZ ÁLLÁS 9 forduló után: 1. Győri Audi ETO KC 16, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16, 3. Dunaújvárosi Kohász KA 13, 4. Ipress Center Váci NKSE 12, 5. DVSC-TVP 12, 6. Fehérvár KC 11, 7. Érd 10, 8. Siófok KC-Galerius Fürdő 7, 9. Veszprém Barabás Duna Takarék 5, 10. Budapest Bank Békéscsaba 4, 11. MTK-Budapest SE 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 0

(Forrás: veszprembarabas)