Női vízilabda: szoros magyar siker az oroszok ellen

2014. 07. 05.

A női válogatott 12-11-re győzött Oroszország ellen, így megszerezte a második győzelmét a tornán.

A hollandok elleni siker után a házigazda Oroszország ellen meccselt a magyar válogatott Kirishiben. A miénk volt a nap utolsó mérkőzése, előtte némi meglepetésre 7-7-re végzett az USA a spanyolokkal, míg a hollanok le tudták győzni az olaszokat.
A magyar-orosz találkozón aztán szinte végig a mi akaratunk érvényesült, 10-6-ra is vezetett már a magyar válogatott, de a végén szorosra jött ki a számszerű végeredmény.

Merész András szövetségi kapitány összefoglalója:
"Az első negyedben egy kicsit sok gólt kaptunk, de aztán minden szépen alakult, jól játszottak a lányok, 10-6 is volt a harmadik negyedben az állás. Aztán elkezdtünk sokat hibázni, elvesztettük a fonalat. Sokkal simábban is alakulhatott volna a meccs, de a hibáinkat megbüntették, ahogyan az ilyenkor lenni szokott. Azt tudni kell, hogy a játékosokkal szemben nagyok az elvárások, és néhányan talán úgy érzik, nem megy nekik annyira, ezért egyénileg próbálnak valami pluszt hozni, ami nem mindig sikerül.

Az egész mezőny itt Kirishiben roppant fáradt, a játékosok kicsit ingerültek is, a hollandok például végigverekedték az olaszok elleni meccsüket. A fáradtság most a döntő tényező, kíváncsi vagyok, holnap a koránkelés után hogy megy majd délelőtt a játék. Továbbra is a taktikai elemek gyakorlása a fő szempont, de persze örülök az újabb győzelemnek, ez mindig jó visszaigazolás. De én és a játékosaim is tudják, hogy még nem vagyunk csúcsformában. Ez így van rendjén, majd az Eb-n kell abban lenni."

Eredmény - Kirishi Kupa, 4. játéknap:
Magyarország-Oroszország 12-11 (5-4, 3-1, 2-3, 2-3)
A magyar gólszerzők: Kisteleki D. 5, Szücs 2, Czigány, Antal, Kisteleki H., Keszthelyi, Csabai 1-1

A mérkőzés jegyzőkönyve

Egyesült Államok-Spanyolország 7-7
Olaszország-Hollandia 8-9
A torna állása: 1. Egyesült Államok 10, 2. Olaszoprszág 6, 3. Magyarország 6, 4. Spanyolország 5, 5. Oroszország 4, 6.Hollandia 3

(Forrás: waterpolo.hu)