Őcsényi győzelem az általános iskolások szellemi vetélkedőjén

2016. 03. 16.

Tatán rendezték a 2016-os dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia III-IV. korcsoportosoknak kiírt döntőjét. Az általános iskolások versenyét az őcsényi Perczel Mór Általános Iskola csapata nyerte. A zsürit dr. Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó vezette.

A zsűriben helyet foglalt Kis Antal olimpiai ezüstérmes és Kontsek Jolán olimpiai bronzérmes atléta, valamint dr. Jakabházyné Mező Mária MOA-főtitkár, dr. Szikora Katalin, Szijj Lilla MOA-tanácstagok és dr. Hencsei Pál, a Csanádi OBK elnöke.

A feladatanyag az 1976-os montreáli nyári olimpiai magyar eredményei (1-6.hely), bajnokai, érmesei, magyar vonatkozású érdekességei; magyar atléták az olimpiai játékokon (1-6. hely); a 120 éves MOB és a 30 éves Magyar Olimpiai Akadémia története.

Az Olimpiai Himnusz után Németh Noémi, a Magyar Diáksport Szövetség régiós irodavezetője, majd Tompa Andor, a KEM DSE elnöke és Csicsó Erika, a tatai edzőtábor vezetője köszöntötte a vendégeket. Dr. Printz János játékvezető, MOA-tanácstag ismertette a döntő menetét, amely kilenc fordulóból állt. Az ötödik forduló után, a félidőben 25-25 ponttal a répcelakiak és az őcsényiek álltak az élen. A végjátékban az őcsényi Perczel Mór Általános Iskola csapata, Deák István felkészítésével aranyérmet nyert.

A győztes csapat és a felkészítő tanár meghívást kapott a MOA nyári olimpiai táborába.

Eredmények (1-3. hely):

1. helyezett: Perczel Mór Általános Iskola, Őcsény, 191 pont
2. helyezett: Illyés Gyula Gimnázium, Dombóvár, 185 pont
3. helyezett: Móra Ferenc Általános Iskola, Répcelak, 184 pont

Az országos döntő teljes végeredményét ide kattintva találja.

Az V-VI. korcsoportos döntőjében körmendi győzelem született. Az országos döntő V-VI. korcsoportos teljes végeredményét ide kattintva találja.

(MOA, fotó: MDSZ)