Sebestyén Dalma 200m vegyesen hatodik - nyilatkozattal

2014. 08. 17.

Vasárnap az ifjúsági olimpia első napján három számban voltak érdekelt úszóink.
A délelőtti előfutamokat mindannyian hibátlanul teljesítették, így délután két középdöntőben és egy döntőben folytathatták a küzdelmeket.

50m mellen az első elődöntőben Sebestyén Dalma (32.27) holtversenyben az élen végzett. A második erősebbik futamban Sztankovics Anna (32.01) harmadik lett, így a két magyar a hetedik illetve harmadik idővel jutott be a hétfői fináléba. A nap legjobb idejét a világranglista vezető litván Ruta Meilutyte úszta (31.67).

100m mellen Horváth Dávid a második középfutamban a negyedik helyen (1:02.63) ért a célba. Időeredménye alapján a hatodik helyen kvalifikálta magát a hétfői döntőbe.

A nap egyetlen magyar érdekeltségű fináléjában Sebestyén Dalma (a képen fent) a 200m vegyes első hosszán a hetedik helyen pillangózott. Háton sikerült egy hellyel feljebb küzdenie magát. Mellen és gyorson megtartotta ezt a pozícióját és két másodperccel a győztes vietnámi Vien Nguyen Ti Ahn-tól (2:12.66) lemaradva a hatodik lett.

„Jobb időt szerettem volna úszni, de nem elégedetlenkedem, mert hoztam a legjobbamat. Egy évig egyhelyben toporogtam, nem tudtam javítani az eredményeimen, ezen mindenképp változtatni akartam” – fogalmazott Sebestyén Dalma a mob.hu-nak.

A fiatal úszó elmondta, reménykedett a dobogóban vagy az a körüli helyezésekben, és bár ezúttal nem járt sikerrel, az elkeseredésre nincs oka.

„Lehet, hogy a kelleténél kicsit jobban izgultam, az edzésen semmilyen problémám sem volt. A többi számomban is az a cél, hogy a legjobb időimen javítani tudjak, aztán hogy az mire elég, majd meglátjuk.”

Sebestyén Dalma hozzátette, ehhez hasonló versenyen még nem vett részt, egy ifi olimpia egészen más, mint egy korosztályos világ- vagy Európa-bajnokság, de igyekszik felnőni a feladathoz.