Tora Berger hibátlan lövészettel iskolázta a mezőnyt

Sífutásban is országos bajnok lett a norvég biatlonos

2013. 01. 28.

Tora Berger fantasztikus sífutó formában versenyez idén, a norvég biatlonos idén is a világbajnokság sztárja lehet.

Egészen kivételes sífutó formában szerepelt az idei biatlon szezonban a norvégok olimpiai bajnoka, Tora Berger. A Nove Mestoban hamarosan sorra kerülő világbajnokságra készülő versenyző felkészülés jelleggel a hétvégén elindult a norvég sífutó bajnokságon is és puska nélkül sem vallott szégyent, sőt. Berger nem csak tagja volt a 3x7,5 km-es váltóban győztes csapatnak, hanem a hajrában egyenesen ő hozta a győzelmet csapatának, méghozzá a 2007-es (sprintben) világbajnok Astrid Jacobsen előtt.

Berger számára tökéletes felkészülést kínált a bajnokság, ahol a végén 0,4 másodperccel előzte le a hajrában végig vezető Jacobsent.

"Igazán élveztem a versenyzést. Egy olyan dolgot tettem, amit eddig nem próbáltam ki. Nálunk általában rövidebb körök vannak a biatlonban két sorozat között, itt viszont nem volt pihenő a futás során, ami furcsa volt, de nem szokatlan" - nyilatkozta Berger a döntő után, ahol Kathrine Harsem és Marthe Kristoffersen társaként szerzett sífutásban is bajnoki címet. Ráadásul tette ezt egy olyan országban, ahol a sífutás nemzeti sport és ahol a nemzeti bajnokságnak komoly rangja van, még úgy is, hogy a mostani váltóversenyben két klasszisuk Therese Johaug és Marit Björgen sem indult el.

A biatlon összetett Világkupában vezető Berger mostani teljesítménye bizakodásra adhat okot a norvég biatlon szurkolóknak, ha a 31 esztendős versenyzőnek a lövőformája is hasonlóan alakul, akkor a tavalyi - számára három aranyérmet hozó - ruhpoldingi világbajnoksághoz hasonlóan ismét sikeres lehet.