Teljes a vb-selejtezőre készülő kézis keret, bővült a női Eb mezőnye

2014. 06. 05.

Már a Bajnokok Ligája hétvégi, kölni négyes döntőjében szerepelt veszprémi játékosokkal kiegészülve készül Veszprémben a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovénok elleni világbajnoki selejtezőre.

A két mérkőzés alapján dől el, hogy a Mocsai-csapat kijut-e a 2015-ös katari vb-re, amelyen olimpiai kvóta, illetve ötkarikás selejtezős hely szerezhető. Az első találkozóra vasárnap Veszprémben 14.30-kor, a visszavágóra június 15-én Velenjében 18 órakor kerül sor.
A két csapat eddig 22-szer találkozott, tízszer a magyarok, 11-szer a szlovénok nyertek, és volt egy döntetlen is.

Négy évvel ezelőtt szintén Szlovénia volt a magyarok ellenfele a vb-selejtezőben. Akkor a magyarok a 27-25-ös ljubljanai vereséget követően a Veszprém Arénában 28-25-ös győzelemmel vívták ki a 2011-es svédországi vb-szereplés jogát.
A szlovénok erejét jelzi, hogy a 2012-es Európa-bajnokságon a hatodik, a tavalyi világbajnokságon a negyedik helyet szerezték meg, igaz, az olimpiára és az idei Eb-re nem jutottak ki. A magyar válogatott ellenben mind a négy világversenyen részt vett, háromszor nyolcadik, míg a londoni ötkarikás játékokon negyedik lett.

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred), Tatai Péter (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Balogh Zsolt (Pick Szeged), Nagy László (MKB-MVM Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (PSG Handball), Lékai Máté (Celje)
Beállók: Bánhidi Bence (Balatonfüred), Schuch Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (Grundfos Tatabánya), Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Putics Barna (VfL Gummersbach), Zdolik Bence (Balatonfüred)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-MVM Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös)

Női EBi: Dánia bebiztosította helyét a magyar-horvát Eb-n

A dán női kézilabda-válogatott 28–24-re legyőzte Ukrajnát a szlovákiai Nagymihályban tartott Európa-bajnoki selejtezőn, így kijutott az év végi, magyar-horvát közös rendezésű kontinensviadalra.
A meccset eredetileg márciusban rendezték volna, de az ukrajnai politikai helyzet miatt az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a halasztás mellett döntött, ezért most semleges helyszínen rendezték meg az összecsapást.

A dánok jól kezdték a mérkőzést, 8–3-as vezetésre tettek szert a meccs elején, ám a békéscsabai Olha Nyikolajenko vezérletével – az átlövő hét gólt dobott – az ukránok egyenlítettek, és a szünetben 16–16 volt az állás. A második játékrész közepén azonban 16 perc alatt mindössze kétszer találtak be a „hazaiak”, és 21–25 után már nem tudtak talpra állni, a nyolcgólos Ann Grete Nörgaard jó játékának köszönhetően a dánok 28–24-re nyertek.

Dánia és a két házigazda mellett Oroszország, Montenegró, Franciaország és Norvégia már biztosan ott lesz az év végi Eb-n, míg Ukrajnának – amellett, hogy le kell győznie Litvániát és legalább hat góllal Ausztriát –, bíznia kell a dánok bécsi sikerében, hogy története során először ne maradjon le a kontinensviadalról.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 4. FORDULÓ (elmaradt mérkőzés)

Brazil világbajnokot igazolt a Siófok

Újabb nemzetközi klasszis érkezését jelentette be a Siófok KC-­Galerius Fürdő női kézilabdacsapatának vezetősége. A következő évadban a Magyar Kupa­-bronzérmes Balaton-­partiakat erősíti a brazil világbajnok Daniela Piedade!
Az 1979. március 2-­án született beálló a szlovén Krim Ljubljanától érkezik, és a sikeres maribori tárgyalás után szerdán írta alá szerződését a KEK-­ben induló magyar klubbal – írja a siofokkc.hu. A 175 centi magas játékos 2012 őszén, egy felkészülési tornán agyvérzést kapott, de már teljesen felépült, és jelenleg hazájában pihen.
A 138­-szoros válogatott Piedade a brazil válogatott tagjaként három olimpián is pályára léphetett (2004, 2008, 2012), és a 2013-­as szerbiai világbajnokságot aranyéremmel zárta. A játékos 2003 és 2012 között az osztrák Hypo Niederösterreichet erősítette (2008-­ban Bajnokok Ligája­-döntőt játszott), és onnan szerződött Szlovéniába. A nagyszerű pályafutás újabb állomása Siófok lesz, és a kézilabdázó július 14­-én csatlakozik a somogyiakhoz.