Tíz úszóarany Norvégiából

2014. 05. 26.

Hosszú Katinka és az olimpiai bajnok Gyurta Dániel a hétvégi Bergeni Úszófesztivál elnevezésű eseményen összesen tíz győzelmet könyvelhetett el.

A Vasas világ- és Európa-bajnok úszónője szombaton négy győzelmet aratott, amely 25 méteres medencében zajlott – 200 m gyorson (1:54.06 p), 100 m háton (57.73 mp), 200 m pillangón (2:15.57 p) és 100 m vegyesen (59.04 mp) nyert. A szokásához híven ezúttal is számhalmozó klasszis magyar úszó 50 méter pillangón második (27.12 mp), a leggyengébb műfajának számító mellúszásban, 100 méteren pedig hatodik lett (1:12.72), de nyitó napi mérlege még ennél is jobb lett volna, ha nem zárják ki a 200 méter hát ugyancsak megnyert döntője után. Az 50 gyors selejtezőjében rövidpályás országos csúcsot állított fel 24.71 másodperccel.

A vasárnapi döntőkben további három számban győzött. A viadal honlapjának eredménysora szerint 400 méter gyorson (4:06.26 p), 200 vegyesen (2:14.03) és 50 háton (27.09 mp) bizonyult a leggyorsabbnak. A további finálék közül másodikként végzett 100 pillangón (59.41), harmadikként 50 mellen (31.68) és 200 mellen (2:30.43), míg 100 gyorson (54.68) a negyedik helyen zárt.

„Boldog voltam a 2:05.8-as időmmel, amit úgy értem el a bergeni úszófesztiválon, hogy előtte már nyolc futamom volt. Erre fel diszkvalifikáltak, de nem tudom, miért. Ilyesmi öt esztendeje nem esett meg velem” – írta Twitter-bejegyzésében Hosszú Katinka, aki a viadal selejtezőjében 50 méter gyorson rövid pályás országos csúcsot állított fel 24.71 másodperccel. A régi rekordot a 2009-es Európa-bajnokság óta Dara Eszter tartotta 24.90-nel.

Az UTE idei első nemzetközi versenyén fellépő úszója, Gyurta Dániel is sikeres hétvégén van túl.
A 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, aki szombaton a 100 méter döntőjében győzött, vasárnap előbb az 50-es táv fináléjában végzett az élen (28.24), majd fő számában nyert hatalmas fölénnyel (2:04.51).