Torna: Makra és Babos az országos bajnok

2014. 08. 30.

A nőknél a címvédő Makra Noémi nyerte a tornászok egyéni összetett országos bajnokságát, míg a férfiaknál új bajnokot avattak Babos Ádám (a képen) személyében.

A férfiaknál a címvédő Tálas Bence és az első vb-válogató után az élen álló Hidvégi Vid csatáját várta a szakma, de a nevető harmadik, Babos Ádám került trónra. Az FTC versenyzője jól teljesített, már négy szer után látni lehetett, hogy a dobogó legfelső fokára állhat. A címvédő Tálas Bence többször hibázott, így negyedik lett, pedig nagyon szeretett volna egyéni összetett bajnoki címet nyerni új egyesületének. Elmondása szerint fizikálisan jó állapotban volt, de most nem sikerült koncentrálnia. Hidvégi Vidtől megtudtuk, ő inkább a jó gyakorlatok bemutatására törekedett, az aranyéremmel kevésbé foglalkozott, neki végül a harmadik hely jutott. Az ezüstérem az egyenletesen teljesítő Vecsernyés Dávid nyakába került.

A lólengés olimpiai bajnoka, Berki Krisztián a nagyszámú közönség „Hajrá Berki” biztatása mellett lépett a szerhez, majd 7.0-ás kiinduló pontú gyakorlatot mutatott be, a közönség néma csendben figyelte. Bemutatója hibátlan lett, gyakorlatára 15.950 pontot kapott, és természetesen első helyen jutott be a szombati fináléba.

A nőknél beigazolódott a papírforma, a címvédő Makra Noémi nyert, aki a nyáron gerendagyakorlatába egy új elemet, talajába pedig egy új összekötőt is beépített. A VK-győztes ugráson kezdett, a második ugrása nem volt tökéletes, felemáskorlátjába is becsúszott egy kisebb hiba. Egyéni összetett bajnoki címét azonban senki sem veszélyeztette, 53.500 ponttal győzött. Második lett Divéky Luca, aki teljesen felépült, és szép gyakorlatokat adott elő, harmadik pedig a szombathelyi Csillag Tünde.

Folytatás szombaton 10.30 órától a Körcsarnokban a férfiak és nők szerenkénti döntőivel.

Makra Noémi:
Nagyon szerettem volna megnyerni az összetett bajnoki címet. Sajnos, több hiba is becsúszott a gyakorlatokba, de majd a szerenkénti finálékban javítok. A felkészülésem jól sikerült, az egész nyarat a tatai edzőtáborban töltöttem, otthon Békéscsabán mindössze három napot voltam. Tata már a második otthonommá vált.

Berki Krisztián:
Jól sikerült a gyakorlatom, de egy kicsit elfáradtam a végére. A döntőben szintén 7.0-ás kiindulójú gyakorlatot mutatok be, de azt, amelyben a Thomas-orsó szerepel, ezzel lettem ezüstérmes az Európa-bajnokságon. Valahogy azt a gyakit sokkal inkább a magaménak érzem, mint ezt a mait, igaz, ennek is 7.0 a kiindulója., Ami nagyon motivál, hogy egész héten nem volt rontott gyakorlatom, remélem, úgy zárom a hetet, hogy nem is lesz.

Eeredmények, egyéni összetett országos bajnokság:

Nők:
Bajnok: Makra Noémi TC Békéscsaba 53.500 pont (edző: Unyatinszki házaspár), 2. Divéky Luca KSI 50.750, 3. Csillag Tünde Delfin SI SE 49.100

Férfiak, B: Babos Ádám FTC Ybl Tervező 82.000 (edző: Janik Pál), 2. Vecsernyés Dávid BHSE 81.500, 3. Hidvégi Vid KSI SE 80.800

(Forrás: torna szövetség)