Valkusz Máté is utazik az EYOF-ra

2013. 07. 05.

Jövő héten a hollandiai Utrechtben veszi kezdetét az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, melyen hosszú idő után először a tenisz is felkerült a sportági palettára. A magyar színeket két fiatal képviseli, a hölgyeknél Gálfi Dalma, míg a fiúknál a MOL Tehetségtámogató Programban résztvevő Valkusz Máté (a képen).

A tenisz 2001 után került ismét vissza a programba és ennek mi magyarok igen csak örülhetünk, hiszen ezzel két fiatal tehetség próbálhatja ki magát, szerezhet életre szóló élmény és kap esélyt arra, hogy újabb tornagyőzelemmel bővítse eredménysorát.

Erre minden esélye meg is van a kétfős teniszcsapatnak, hiszen Dalma és Máté korosztályukban a kontinens szoros élvonalába tartoznak. Mindkét fiatal számos nagy sikert aratott az utóbbi években, Dalma tavaly többek között megnyerte a Masterst, míg a MOL Tehetségprogramban résztvevő Máté tavaly a Nike Junior Tour-on nem talált legyőzőre. A torna fináléjában ráadásul döntő szett 0-3-ról kapaszkodott vissza Valkusz, és nyerte meg a meccset 3-6, 6-3, 6-4-re.

A fiatalember sikere jelentős, hiszen korábban ezt a tornát - melyen Rafael Nadal háromszor tudott győzni - magyar teniszező még soha sem nyerte meg. A 15 éves Valkusz tavalyi idénye igazán sikeres volt, hiszen párosban megnyerte a korosztályos Európa-bajnokságot, egyéniben pedig bronzérmes volt. A Junior Mastersen szintén harmadik lett, majd egy újabb egyéni elismerés ütötte a markát, Európában őt választották meg a második legjobb U14-es teniszezőnek. Valkusz jelenleg Szófiában játszik egy 1-es kategóriás U16-os versenyen, mégpedig azzal a céllal, hogy megszerezze idei ötödik tornagyőzelmét.

A két játékos és Gulyás István csapatvezető jövő hét szombaton veszi az irányt a teljes olimpiai csapattal együtt Utrecht felé, ahol remélhetőleg életre szóló élményben és újabb tornagyőzelemben lesz részük.