Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

A férfi vízilabda-válogatott edzőmérkőzésekkel készül az Eb-re

E-mail

Férfi vízilabda - Magyarország-Horvátország

A csapatsportok közül a vízilabdázók a legfrissebbek a 2026. évi megméretésekre. Petrahn Barbara bekerült a Nemzetközi Atlétikai Szövetség edzői bizottságába. Hírek, röviden...

Férfi vízilabda - Magyarország-Horvátország

Vízilabda. Január 10-én kezdődik a férfi Európa-bajnokság Belgrádban. A magyar válogatott két találkozón mérte fel, hol is tart a felkészüléssel az Eb-re. Szegeden a helyi klub 100. évfordulójának tiszteletére rendezték a városi uszodában az olimpiai ezüstérmes horvátok elleni találkozót. Az elmúlt időszakban elég jól ment a horvátok ellen: azóta, hogy bejött a 25-ös medence, rendre mi nyertük a meccseket, kezdve egy hasonló időszakban megvívott zágrábi felkészülési találkozótól a Világkupa-bronzmeccsen és egy rijekai összecsapáson át egészen a szingapúri vb-negyeddöntőig.

Az első két negyed után döntetlenre állt a találkozó. Az első félidőben kapott hét gólra egy negyed alatt jött hat horvát találat, meglehetősen komoly hátrányból (10-13) kellett nekiindulni a zárórésznek. A záró nyolc perc elején kialakult a legnagyobb különbség (10-14). A magyarok kissé későn találták meg az ellenszert a horvátok emberelőnyös játékára. Bár sorozatban négy fórt is sikerült kivédekezniük, elöl egy darabig nem ment a góllövés, így végül nem maradt erejük és idejük az egyenlítésre.

Magyarország–Horvátország 13-14 (3-4, 4-3, 3-6, 3-1). Góljaink: Manhercz 4, Vigvári Vince 2, Csacsovszky 2, Tátrai 2, Batizi, Burián, Leinweber.

Férfi vízilabda - Magyarország-Olaszország

A hétvégén a Komjádi uszodában az olaszok ellen szállt ismét vízbe a magyar csapat. Acélosabb felállásban indítottuk a találkozót, immár tíz szingapúri vb-ezüstérmessel, ugyanakkor az is látszott, hogy a tavaly nyáron velünk ellentétben ismét betliző taljánoknál komolyabb vérfrissítés zajlik. Rémes kezdés (1-5) után kapaszkodtak vissza a srácok becsülettel, ám vezetniük egyszer sem sikerült, és a végjátékban újfent nem tudták legalább büntetőkre menteni a találkozót, végül 15-14-es vereséget szenvedtek az olaszoktól. Baj persze még mindig nincs, elvégre a belgrádi Eb 20 nap múlva kezdődik.

Magyarország–Olaszország 14-15 (4-6, 5-4, 3-4, 2-1). Góljaink: Vigvári Vince 4, Tátrai 3, Nagy Ákos 3, Angyal 2, Varga V., Mészáros M.

A kontinensviadal január 10-én rajtol Belgrádban, a magyarok a máltaiakkal, a franciákkal és a montenegróiakkal szerepelnek azonos csoportban.

A férfiválogatott Eb-felkészülési bő kerete:
Kapusok: Csoma Kristóf (Endo Plus Service-Honvéd), Gyapjas Viktor (BVSC-Manna ABC), Mizsei Márton (Vasas-Plaket), Vogel Soma (FTC-Telekom).

Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Olympiacos SFP), Batizi Benedek (BVSC-Manna ABC), Burián Gergely (CN Barceloneta), Csacsovszky Erik (BVSC-Manna ABC), Dala Döme (Vasas-Plaket) , Ekler Bendegúz (Endo Plus Service-Honvéd), Fekete Gergő (FTC-Telekom), Jansik Szilárd (FTC-Telekom), Kovács Péter (BVSC-Manna ABC), Leinweber Olivér (RN Savona), Manhercz Krisztián (FTC-Telekom), Mészáros Mátyás (BVSC-Manna ABC), Nagy Ádám (CN Marseille), Nagy Ákos (FTC-Telekom), Simon Henrik (Endo Plus Service-Honvéd), Szalai Péter (Vasas-Plaket), Tátrai Dávid (BVSC-Manna ABC), Varga Vince (FTC-Telekom), Vigvári Vendel (FTC-Telekom), Vigvári Vince (CN Barceloneta) , Vismeg Zsombor (FTC-Telekom). Kereten kívüli meghívott: Lugosi Csongor (FTC-Telekom), Szécsi Marcell (UCLA).

Petrahn Barbara

Atlétika. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) tanácsülésén Petrahn Barbarát, kétszeres olimpikont és országos csúcstartót beválasztották az edzői bizottságba. A magyar szövetség holnapjának beszámolója szerint Petrahn személyében olyan szakember kapcsolódik be a nemzetközi döntés-előkészítő munkába, aki versenyzőként és szakmai oldalról egyaránt a legmagasabb szinten képviselte a magyar atlétikát.

Petrahn Barbara jelenleg tagja az Európai Atlétikai Szövetség fejlesztési bizottságának, valamint a Magyar Olimpiai Bizottság esélyegyenlőségi bizottságának is; a síszövetség főtitkára. A WA edzői bizottsági tagsága újabb fontos mérföldkő sportdiplomáciai karrierjében: a bizottság tanácsadó testületként segíti a WA tanácsának munkáját az élsporti edzői tevékenység, a csúcsteljesítményt célzó stratégiák és a versenykörnyezetek területén, miközben meghatározó szerepet játszik az edzőképzés szakmai irányainak és az atlétika hosszú távú fejlődési céljainak alakításában.

„A bekerülésem óriási szakmai megtiszteltetés és közös siker. A pályázás a Magyar Atlétikai Szövetséggel szoros együttműködésben valósult meg, így ezt az eredményt együtt ünnepelhetjük. A tagság lehetőséget ad arra, hogy Magyarország aktív szereplőként vegyen részt a nemzetközi szakmai folyamatokban, és hogy a hazai edzők, sportolók érdekei és tapasztalatai közvetlenül megjelenjenek a világ atlétikájának alakításában" – fogalmazott Petrahn Barbara.

Kapcsolódó

Két sportágban is Eb-bronz Milánó jegyében

Műkorcsolyában a páros, rövidpályás gyorskorcsolyában a 2000 méteres vegyes váltó, illetve a női 3000 méteres váltó szerzett Európa-bajnoki bronzérmet. Két magyar snowboardos magyar versenyző harmadik tartalék helyen várja a kvóta újrafelosztást. A férfi vízilabda-válogatott kedden Spanyolországgal mérkőzik az Eb-elődöntőbe jutásért. A férfi kézilabda-válogatott már bejutott az Eb középdöntőjébe. Két magyar érem a sportlövők ruszei GP-versenyén. Vas Kata Blanka kilencedik Benidormban. A vitorlázó Vadnai Jonatán győzelemmel zárta az edzőtábort. Fábián Bettina az év nyíltvízi úszója az európai szövetségnél.

műkorcsolaeb páros 2026
Ezüstérem a férfi vízilabda Eb-n, párbajtőr-sikerek a Grand Prix-n

Ezüstérmes a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Eb-n. A párbajtőröző Muhari Eszter arany-, Siklósi Gergely bronzérmet szerzett Dohában. A férfi kézilabda-válogatott az Eb-középdöntőben egy döntetlennel és két vereséggel várja a folytatást. Vas Kata Blanka két nap alatt két világkupa-futamon tekert. Illovszky Dominik vb-szintet futott 60 méteren. Pekler Zalán győzött légpuskában a müncheni sportlövő-viadalon. Altorjai Sándort beválasztották a Balkán Torna Szövetség Végrehajtó Bizottságába.

Férfi vízilabda Eb Belgrádban - Eredményhirdetés
Szűcs Róbert lett a férfi tornászok szövetségi kapitánya

A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnökségének döntése alapján Szűcs Róbert, a Győri AC vezetőedzője veszi át a férfi tornászválogatott szövetségi kapitányi feladatait – jelentette be dr. Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke.

szucsrobert
Infoartnet