A gödöllői Királyi Kastély lovardájában rendezik szombaton az Olimpiai és Sport Témájú Gyűjtők XVI. Nemzetközi Találkozóját. Az ingyenesen látogatható eseményre 8-10 ország gyűjtőit és több ezer relikviát várnak a rendezők. A találkozóval kapcsolatban a MOB-díjas Győr Béla szervező-gyűjtő adott interjút a mob.hu-nak.
„Hiszem, hogy együttműködésünk erősebb és szorosabb lesz a jövőben” - írta levelében Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke Kamuti Jenőnek, a Nemzetközi Fair Play Bizottság magyar elnökének, nanjingi megbeszélésüket követően néhány nappal.
Nem sokat pihenhetett az ifjúsági olimpiai játékok után az ott ezüstérmet nyert Homonnai Luca. A kajakosnak csakhamar újra fel kellett szívnia magát, ugyanis tagja volt annak a magyar csapatnak is, mely a pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén (ORV) állt rajthoz. Luca Szlovákiában két aranyéremmel járult hozzá az ott megnyert 36 magyar aranyhoz.

Mori Josiro, a 2020-as tokiói nyári olimpia szervezőbizottságának elnöke Moszkvában találkozott Oroszország elnökével, Vlagyimir Putyinnal, akit személyesen hívott meg a játékokra.
Közeledik a Tokióban, 1964. október 10. - október 24. között megrendezett XVIII. Nyári Olimpiai Játékok félévszázados jubileuma. A japán fővárosban összegyűlnek az 50 év előtti versenyek legjobbjai egy kis emlékidézésre. A mob.hu a rangos találkozó felvezetéseképpen a még élő magyar érmesek közül minél többet igyekszik megszólaltatni attól függetlenül, hogy az illető kiválóság elutazik-e Tokióba október 8-án a MOB küldöttségével, vagy bármily okból itthon maradni kényszerül.

Egy héttel a lehetőség meghirdetése után már több mint 60 ezren jelentkeztek önkéntesnek a riói olimpiára a világ szinte minden tájáról.
Közeledik a Tokióban, 1964. október 10-24. között megrendezett XVIII. Nyári Olimpiai Játékok félévszázados jubileuma. A japán fővárosban összegyűlnek az 50 év előtti versenyek legjobbjai egy kis emlékidézésre. A mob.hu a rangos találkozó felvezetéseképpen a még élő magyar érmesek közül minél többet igyekszik megszólaltatni attól függetlenül, hogy az illető kiválóság elutazik-e Tokióba október 8-án a MOB küldöttségével, vagy bármily okból itthon maradni kényszerül. A mob.hu az akkoriban igen sikeres női tornászaink egyik kiválóságát, a bronzérmet szerzett Ducza Anikót kereste meg.
Tíz évvel ezelőtt, 2004. szeptember 13-án hunyt el a legendás magyar úszóedző, Széchy Tamás. A Magyar Úszó Szövetség szervezésében, szombaton délelőtt, a Farkasréti temetőbeli sírjánál tanítványai és tisztelői emlékeztek az „úszópápára” az évfordulón.
A magyar vívósport Nanjingban is bizonyított. Esztergályos Patrik a párbajtőrözők egyéni számában arany-, a vegyescsapat-versenyben ezüst-, Záhonyi Petra a kardozók egyéni küzdelmeiben bronzérmes lett. Pásztor Flóra a tőrözők közt pontszerző hatodik lett. „A fiatalok ismét megmutatták, a világ élmezőnyében vagyunk” – mondta Partali Csaba edző.

A megalakulásának 100. évfordulóját ünneplő Román Olimpiai Bizottság meghívására Szabó Bence főtitkár és dr. Nagy Zsigmond nemzetközi igazgató képviselte a Magyar Olimpiai Bizottságot a szomszédok centenáriumi fogadásán.