Egy olimpiai aranyérem Londonból, egy világbajnoki aranyérem Szentpétervárról és egy világbajnoki bronzérem Kazanyból. Ez utóbbi még „friss és meleg” volt, mert azt csak nemrég akasztották Decsi Tamás kardvívó nyakába.
Tíz esztendeje, 204. szeptember 13-án, hetven esztendős korában hunyt el az egyik legsikeresebb magyar úszóedző, Széchy Tamás. Kiemelkedő eredményességű tanítványa volt töbek közt az olimpiai bajnok Wladár Sándor, Szabó József, Darnyi Tamás és Czene Attila, a világbajnok Hargitay András és Verrasztó Zoltán. A mesteredző nevéhez fűződik a KSI úszószakosztályának megalakítása is.
A granadai sportlövő kvalifikációs világbajnokságon pénteken két olimpiai számban voltak érdekeltek a magyar sportlövők, a női légpisztoly és a férfi kisöbűpuska összetettben.
Kardos Botond korláton ezüstérmet nyert Nanjingban, egyéni összetettben negyedik lett. Edzője, Reszeli Péter és a hazai tornasport elégedett az eredménnyel. "Berki Krisztián edzőjével, Kovács Istvánnal azt beszéltük, Botondot elfogadták a pontozóbírók is, ez a jövőre nézve biztató, hiszen pontozásos sportágról van szó" - mondta a szakember.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Thomas Bach és az Interpol főtitkára, Ronald K. Noble a napokban együttműködést kötött a sportolás védelme érdekében a NOB székhelyén, Lausanne-ban. A megállapodás célja a verseny manipulálásának és a korrupciónak a megakadályozása.
Félszáz esztendő... Az olimpiai mozgalom egyik meghatározó alakja, Szöul kétszeres bajnoka, Gyulay Zsolt pénteken ünnepli 50. születésnapját. A sportember ma sem távolodott el a sporttól, a Hungaroring Zrt. elnöke, társadalmi szerepvállalásai közt tagja a Magyar Olimpiai Bizottság elnökségének.
Közeledik a Tokióban, 1964. október 10-24. között megrendezett XVIII. Nyári Olimpiai Játékok félévszázados jubileuma. A japán fővárosban összegyűlnek az 50 év előtti versenyek legjobbjai egy kis emlékidézésre. A mob.hu a rangos találkozó felvezetéseképpen a még élő magyar érmesek közül minél többet igyekszik megszólaltatni attól függetlenül, hogy az illető kiválóság elutazik-e Tokióba október 8-án a MOB küldöttségével, vagy bármily okból itthon maradni kényszerül. A mob.hu ez alkalommal a tokiói olimpián bronzérmes magyar öttusa válogatott egyik tagját, dr. Török Ottót kérte egy kis emlékidéző beszélgetésre.

Hosszan tartó betegség után elhunyt az 1956-os melbourne-i olimpián részt vett Dr. Héder János – közölte a szomorú hírt a Magyar Torna Szövetség.
Olimpiai események, nemzetközi vonatkozások, utánpótlás-nevelés, doppingkérdés és etikai kódex is szerepelt a MOB Sportolói Bizottsága csütörtöki ülésének napirendjén. A dr. Szabó Tünde olimpiai ezüstérmes úszó vezette bizottság üdvözölte a sportlövő Tobai-Sike Renáta riói kvótaszerzését és a 2024-es budapesti olimpiai rendezés lehetőségének ötletét is.

Kínából jelentkezett az első héten a legtöbb önkéntes külföldről a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpiára, írja az MTI.