
A berlini városvezetés jövő hétfőn mutatja be terveit arról, hogy miképpen képzeli el a 2024-es nyári olimpia megrendezését.
Kétnapos látogatáson vett rész Győrben az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) szemlebizottsága. A szakemberek a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) előkészületeit vették szemügyre, majd kedden sajtótájékoztató keretében elismeréssel nyilatkoztak a látottakról. "Van mit tennünk még, de úgy látom, jól haladnak a munkálatok" - fogalmazott a házigazda város polgármestere, Borkai Zsolt MOB-elnök.

Lány kosárválogatottunk lecsúszott a bronzéremről, miután 12-11-re kikapott Spanyolországtól a 3. helyért vívott mérkőzésen a nanjingi ifjúsági olimpián kedd délután.

Hétfőn három magyar atléta is bronzérmet szerzett az ifjúsági olimpián Nanjingban – most következzenek a mob.hu interjúi Tóth Lili Anna akadályfutóval, Bajnok Eszter hármasugróval és Schmölz Márk Xavér gerelyhajítóval.

A vasárnapi nyolc érem után csendesebbnek ígérkezett a nanjingi ifjúsági olimpia 9. napja, de fiataljaink szenzációs szerepléssel újabb négy érmet nyertek és a kosaras lányok is az elődöntőbe jutottak.

Lány kosárválogatottunk már elődöntős az ifjúsági olimpián Nanjingban, de azt túlzás állítani, hogy könnyű szülés volt.

A bronzérem a magyar sláger Nanjingban a hétfői versenynapon: a délelőtti két harmadik hely után Tóth Lili Anna 2000 méteres akadályfutásban, Schmölz Márk Xavér pedig gerelyhajításban is a dobogó legalsó fokára állhatott fel az ifjúsági olimpián.

Könnyű Richárd ökölvívó is bronzérmet nyert a 60 kg-osok között a nanjingi ifjúsági olimpián hétfő délelőtt.
"Az úszás kiemelkedő helyen áll, a berlini teljesítmény elvitathatatlan, minden szakágat figyelembe véve öt arany, hat ezüst, hat bronz, 17 érem!" - fogalmazott a rendkívül sikeres berlini úszó Európa-bajnokság után Borkai Zsolt, a MOB elnöke.
A hármasugró Bajnok Eszter a szám fináléjában új egyéni, egyben országos ifjúsági csúccsal szerezte meg a bronzérmet a nanjingi ifjúsági olimpián.