
A csütörtök délutáni záróünnepséggel hivatalosan is befejeződött a második ifjúsági olimpiai játékok Nanjingban.

Szilágyi Liliána saját elmondása szerint fantasztikus élményekkel gazdagodott a nanjingi ifjúsági olimpián, és szíve szerint egyhamar nem szállna fel a hazafelé tartó gépre. Kétszeres aranyérmes úszónk határtalanul büszke arra, hogy ő viheti a magyar zászlót a záróünnepségen, de már messzebbre is tekintget: a felnőtt mezőnyben is szeretne nagyot robbantani.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke rendkívül elégedetten összegezte tapasztalatait a nanjingi ifjúsági olimpiáról.
Jubileumi, XV. Budapesti Nagy Sportágválasztóra kerül sor a Merkapt Sportközpontban szeptember 19-én és 20-án. Az ingyenesen látogatható rendezvényt a Magyar Olimpiai Bizottság évek óta támogatja. A szervezők idén jótékonysági akciót is terveznek.

Szilágyi Liliána úszó viszi a magyar zászlót a nanjingi ifjúsági olimpia csütörtöki záróünnepségén.
"Nagyszerű volt a Magyar Csapat szereplése Nanjingban" - hangsúlyozta a mob.hu-nak Fábián László, a MOB sportigazgatója, miután versenyzőink befejezték szereplésüket az ifjúsági olimpián. Az öttusázó olimpiai bajnok a helyszínen látottak alapján szakmai szempontból értékelte a magyar fiatalok - akik 23 + 5 érmet gyűjtöttek - teljesítményét.

Lány kosárlabda-válogatottunk nagyszerűen menetelt a nanjingi ifjúsági olimpián, az elődöntőt és a bronzmérkőzést viszont elvesztette, így „csak” a negyedik helyen végzett. Mészáros Lajos szövetségi kapitány ezt elsősorban azzal magyarázza, hogy túlságosan elfáradtak a hajrára, de hangsúlyozza, szégyenkezésre semmi okuk. Emellett kiemelte, a klubedzőknek jobban oda kellene figyelniük a hazai fiatalokra.

A Magyar Csapat huszonhárom érmet szerzett a második alkalommal megrendezett ifjúsági olimpiai játékokon a kínai Nanjingban, illetve további ötöt a vegyes számokban – ezek az érmek ugyanakkor nem számítanak bele az éremtáblázatba.

Kiosztották az első riói kvótákat közel két évvel a 2016-os nyári olimpia előtt.
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke kedden a nanjingi ifjúsági olimpia helyszínén kialakított irodájában fogadta Kamuti Jenőt, a Nemzetközi Fair Play Bizottság (CIFP) magyar elnökét. A két olimpiai érmes vívó mintegy 40 perces megbeszélést folytatott egymással.