A hétfői dunajeci vadvízi evezés után a Csorba-tónál a nordic-walkingolással ismerkedtek kedden a Szlovák Olimpiai Akadémia nemzetközi ifjúsági táborának lakói. Délután a NOB egyik szakembere tartott előadást. Az ötfős magyar miniküldöttség számára nagy élményt jelent a Magas-Tátrai sporttáborozás.

Lemondott a 2018-as pjongcsangi téli olimpia szervezőbizottságának elnöke, Dzsin Szun Kim.

Lothar Matthäus hétfőn ismét kilátogatott a vízilabda Európa-bajnokságra, és a magyar-horvát férfi csoportmeccs is elkápráztatta a Margitszigeten.
Az olimpikon társaiért önzetlenül és fáradhatatlanul tevékenykedő örökifjú Butykó mester, azaz Lemhényi Dezső – az Olimpiai Bajnokok Klubja alapító elnöke, aki kezdetben a Mező közalapítványt is irányította – idestova három évtizede jelentkezett újabb kezdeményezéssel.
Hétfőn izgalmas programmal folytatódott a szlovákiai nemzetközi olimpiai tábor, melyben négy magyar fiatal vesz részt. A "camp"-ben öt ország diákjai sportprogramok mellett ismerkednek az Olimpiai Mozgalommal. Hétfőn a vadvízi evezésé és az úszásé volt a főszerep.
A díj történetében harmadik kajak-kenu szakosztályként a KSI SE vívta ki a félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalvánnyal járó, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által életre hívott „A hónap műhelye” elismerő címet. A közönségszavazáson a pécsi tájfutók végeztek az élen, így övék lett a százezer forintos utalvány.
Vasárnap megérkezett a Magas-Tátrába a "kis" magyar küldöttség a Szlovák Olimpiai Akadémia nemzetközi ifjúsági táborába, ahol öt országot összesen 58 diák képvisel. Az esti megnyitón a Szlovák Olimpiai Bizottság elnöke, František Chmelár üdvözölte a jelenlévőket.

Ünnepélyes keretek között kezdték meg a munkát a 2018-as pjongcsangi téli olimpia jeges helyszínein.
Az Olimpiai Mozgalom elöljárói által vezetett tanács egyöntetűen támogatja az Olimpiai Agenda 2020-at, derült ki a lausanne-i ülésen.
A női vízilabda Európa-bajnoki csoportköre befejeződött. A világbajnoki bronzérmes magyar női válogatott 16-5-re győzte le vasárnap a brit csapatot. A vízilabda Eb-k történetében ez volt a magyar női válogatott 60. győzelme.