
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökének jelenlétében átadták a Sport a Reményért Központot Haiti fővárosában, Port-au-Prince-ben.

Egy hónap múlva, augusztus 16-án fellobban a láng Nanjingban és elkezdődik a II. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékok. A Magyar Csapat 16 sportág 57 versenyzőjével utazik a kínai városba. A szervezők - csakúgy, mint a versenyzők - a célegyenesbe fordultak.
Fábián Lászlónak, a MOB sportigazgatójának mozgalmas nap volt a keddi. Először Székesfehérváron szurkolt az 1988-ban csapatban olimpiai bajnok „Joel” a fiatal utódok jó szereplésének az öttusa Európa-bajnokság férfi és női váltóversenyén, majd kilátogatott a budapesti vízilabda Eb-re.

A precízitásáról (is) híres mesteredző, Orendi Mihály (66) a búcsút is briliáns módon megtervezte. Ugyanis éppen napra tizenöt esztendeje, hogy elfogadta Kósa Lajos polgármester hívását, hogy tegye át működése színterét Debrecenbe. Most pedig július 15-én letette a lantot a Debreceni Sportcentrum igazgatójaként. Egyidejűleg átadta a stafétabotot utódjának, az eredetileg közgazdász Becsky Andrásnak, aki eddig a jégcsarnokot üzemeltető kft. első embere volt.

Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a magyar sport ünnepének nevezte a budapesti vízilabda Európa-bajnokságot.

Július 15 (Kedd) - Férfi és női váltóverseny

A bakui Európai Játékok küldöttsége több napon keresztül Cannes-ban népszerűsíti a 2015-ös multisporteseményt.

A friss világbajnok német futballválogatott az újraegyesülés óta még csak ki sem jutott az olimpiára, míg Argentína Athénban és Pekingben is diadalmaskodott. Utóbbi sikernek ráadásul magyar vonatkozása is van.
A magyar ifjúsági úszóválogatott nanjingi olimpikonja, Grátz Benjámin (a képen) aranyéremmel búcsúzott az idei korosztályos úszó Európa-bajnokságtól.
Már tényleg csak órák választanak el minket a vízilabda Eb rajtjától. Vasárnap megtartották a torna nemzetközi nyitó sajtótájékoztatóját.