Ugrás a tartalomra »

countdown_dakar_2026.webp

Már csak
00
nap
van hátra

countdown_la2028.webp

Már csak
00
nap
van hátra

Kiemelt hírek

Magyar Úszás Napja a 2021-es vb jegyében
2014-06-21

Magyar Úszás Napja a 2021-es vb jegyében

Kiváló időjárási körülmények között rendezték Balatonfüreden a Magyar Úszás Napját. Az eseményhez kapcsolódva nyíltvízi Európa-kupafutamot is indítottak, a 2021-es vb jegyében pedig rengetegen úszták le a 2021 méteres távot, köztük olimpiai bajnokok.

Tovább
Igaly Diána nem mondott le a visszatérésről (videóval)
2014-06-21

Igaly Diána nem mondott le a visszatérésről (videóval)


Új szerepkörben köszönthettük a sarlóspusztai koronglövő Európa-bajnokságon az olimpiai bajnok Igaly Diánat (a képen jobbra korábbi versenyzőtársával Vasvári Erzsébettel). Nem mint versenyző, hanem mint a magyar csapat szakvezetője van jelen a bajnokságon.

Tovább
Gyász: június 30-án temetik Grosics Gyulát
2014-06-21

Gyász: június 30-án temetik Grosics Gyulát

Június 30-án, hétfőn, 14 órakor a Szent István-bazilikában kerül sor Grosics Gyula temetésére.

Tovább
A Nemzetközi Fair Play Bizottság is részt vesz a doppingellenes iskolai projectben
2014-06-20

A Nemzetközi Fair Play Bizottság is részt vesz a doppingellenes iskolai projectben

Videokonferenciát tartott a fiatalok doppingellenes felvilágosításáról a NOB, a WADA, az UNESCO, és a Nemzetközi Fair Play Bizottság (CIFP). Utóbbi szervezet részéről dr. Kamuti Jenő elnök vett részt a megbeszélésen.

Tovább
Birkózócsarnokot avattak Soltvadkerten
2014-06-20

Birkózócsarnokot avattak Soltvadkerten

Közös összefogásnak köszönhetően újulhatott meg a soltvadkerti birkózócsarnok. Pályázati forrásoknak, támogatóknak és az önkéntes munkásoknak köszönhetően elkészült a csarnok, melyet június 12-én adtak át. A MOB arany fokozatú támogatója, a Poli-Farbe nagy mennyiségű termékkel járult hozzá a sportcentrum megújulásához.

Tovább
Czene Attila:
2014-06-20

Czene Attila: "Minél többször, minél rendszeresebben!"

Június 20-án ünnepli 40. születésnapját Czene Attila, olimpiai bajnok úszó. Atlanta bajnoka 27 éve jött el a szegedi "iskolából", majd Széchy Tamás tanítványa lett, 18 évvel ezelőtti győzelmét épp a minap látta újra, videón. Esztendők óta jelentős funkciókat tölt be a magyar sportirányítás területén, nem is oly rég a MOB alelnökének választották, a szabadidősportért felel. Szlogenje: "minél többször, minél rendszeresebben!".

Tovább
A Nankingra készülő Halász Bence ismét nagyot dobott
2014-06-19

A Nankingra készülő Halász Bence ismét nagyot dobott

Szombathelyen a nagy mesterre, Németh Pálra emlékeztek a róla elnevezett dobóakadémia eseményén. A viadalon utánpótláskorú és felnőtt versenyzők egyaránt pályára léptek. A fiatalok versenyében az aktuális rekorddöntő a nankingi ifjúsági olimpiára készülő Halász Bence volt. 

Tovább
25 éve történt - archív beszámoló a MOB '89-es újjáalakulásáról, a közgyűlésről
2014-06-19

25 éve történt - archív beszámoló a MOB '89-es újjáalakulásáról, a közgyűlésről


A héten volt 25 éves jubileuma annak, hogy 1989. június 17-én újjáalakult a Magyar Olimpiai Bizottság. A Novotel Szállóban rendezett közgyűlésen akkor mondták ki, hogy a MOB - 40 év után - ismét független társadalmi szervezet. Kis kutatómunka után sikerült megtalálni a Magyar Távirati Iroda akkori beszámolóit a sorsfordító ülésről, melyen új alapszabályt fogadtak el és új elnökséget is választottak... 

Tovább
Patrick Hickey:
2014-06-19

Patrick Hickey: "innovatív, fenntartható és sportolóközpontú Európa Játékokat rendeznek Bakuban"

„Bakuban a munkálatok a végéhez érkeztek, biztos vagyok benne, hogy Azed Rahimov sportminiszter vezetésével egy innovatív, fenntartható és sportolóközpontú Európa Játékokat fognak rendezni Bakuban” - mondta a Kaszpi-tenger partján fekvő városban a 2015-ös Európa Játékok egyéves visszaszámlálása alkalmából rendezett gálavacsorán Patrick Hickey, az Európai Olimpiai Bizottság elnöke. 

Tovább
Az ENSZ-főtitkár Ban Ki-moon Thomas Bachhal tárgyalt Lausanne-ban
2014-06-19

Az ENSZ-főtitkár Ban Ki-moon Thomas Bachhal tárgyalt Lausanne-ban

A NOB elnöke, Thomas Bach és az ENSZ főtitkára Ban Ki-moon folyamatosan erősíti a két szervezet közti együttműködést a két hónapja New Yorkban aláírt nyilatkozat óta, melyben célul tűzték ki a mélyebb kapcsolat létrehozását. A napokban történt látogatásnak is az a célja, hogy további területeken is elkezdődjön az együttműködés és közös döntéshozatal.

Tovább
Infoartnet