
A NOB elnöke nagyon fontosnak tartja az egészséges életmód népszerűsítését, ezért világszerte buzdította az embereket az olimpiai napon való aktív részvételre. Thomas Bach több mint 1000 sportolót hívott meg Lausanne-ba, az ünnepség alkalmával rendezett 5,2 km-es futásra.
Az első ifjúsági olimpia duplázó úszóbajnoka hétfőn, a Nemzetközi Olimpiai Napon lett a Nanjingba készülő Szilágyi Liliána mentora. Kapás Boglárka sajnálja, hogy csak egyszer lehet ifi olimpián részt venni, jól érezte magát, újra menne.
Nyáron is sűrű a programja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökének. Thomas Bach az elmúlt napokban Hollandiába, majd Görögországba látogatott, tárgyalt az Egyesült Nemzetek Szerveztének (ENSZ) főtitkárával, és természetesen főhadiszállásán is heklyt állt, ahol többek közt a munkacsoportok a 2020-ig terjedő időszakkal kapcsolatos koncepciókat tárgyalják.
Hétfőn ünnepli 79. születésnapját az olimpiai bajnok vízilabdázó, dr. Kárpáti György. A Nemzet Sportolója ma is igen aktív, nemrég újraválasztották a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesülete elnökének, és készül a tokiói olimpia félévszázados megünneplésére.
Korábbi és leendő olimpikonok, ötkarikás bajnokok, sportvezetők, az Olimpiai Mozgalom képviselői közösen ünnepelték a TF Szoborkertjében a Nemzetközi Olimpiai Napot, mely a NOB megalakulásának állít emléket. Coubertin báró szobrának megkoszorúzása után a nanjingi ifjúsági olimpiára készülő sportolóké volt a főszerep.
Remekül szerepeltek a magyar judósok az első Budapest Judo Grand Prix második versenynapján: a mieink közül Tóth Krisztián ezüst-, Joó Abigél bronzérmes lett, Csoknyai László, Krizsán Szabolcs és Bor Barna az ötödik, Vér Gábor pedig a hetedik helyen végzett.
A Judo GP vasárnapi döntői előtt nemzetközi tájékoztatót tartott a Papp László Aréna sajtóközpontjában Marius Vizer, a Nemzetközi Judo Szövetség (IJF) elnöke, Tóth László, a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) elnöke és Bíró Norbert, a Látássérültek Nemzetközi Szövetsége (IBSA) elnökségének tagja.
1894 júniusában, a francia Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére kongresszust hívtak össze Párizsban. A Sorbonne-on rendezett esemény után határozták el az ókori görögországi olimpiai játékok újjáélesztését, 1894. június 23-án megalapították a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot. 1987-óta a Nemzetközi Olimpiai Nappal emlékezünk a jeles eseményre.
Olimpiai érmesek, MOB-tagok, sportvezetők, egykori tanítványai és kollégái köszöntötték 85. születésnapja alkalmából dr. Galla Ferencet, a TF Küzdősport Tanszékének korábbi vezetőjét, a hazai karete- és judosport meghatározó alakját. Az ünnepségen részt vett dr. Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója is.
Megvan az első aranyérem a budapesti Judo Grand Prix szombaton kezdődő történetében: Csernoviczki Éva, az Ippon Judo Tatabánya olimpiai bronzérmese a dobogó legfelső fokára állhatott a Papp László Sportarénában. A mieink közül Karakas Hedvig is remekelt, a dobogó harmadik fokára állhatott, Maros Barbara és Szabó Franciska pedig a hetedik helyen zárta az százezer dolláros összdíjazású olimpiai kvalifikációs viadalt.