Szentmihályi Antal, olimpiai bajnok magyar labdarúgó, kapus, 1939. június 13-án született Győrben.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság első embere a finn elnök, Sauli Niinistö rezidenciáján tett látogatást csütörtökön Helsinkiben.
A Magyar Munka Magyar Érték Alapítvány, a Magyar Nemzeti Múzeum Esztergomi Vármúzeuma és a Magyar Sportmúzeum rendezésében kiállítás nyílt az esztergomi Vármúzeumban. A kiállítást Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, kétszeres olimpiai bajnok kardvívó nyitotta meg csütörtökön.
A nemzetközi sporttudomány legátfogóbb és legelismertebb ernyőszervezete, a Nemzetközi Sporttudományi és Testnevelési Tanács (ICSSPE) június 10. és 12. között Helsinkiben tartotta végrehajtó bizottsági ülését, beszámoló és tisztújító közgyűlését.

Napra pontosan egy év múlva kezdődik az első alkalommal megrendezendő Európai Játékok az azeri fővárosban, Bakuban.
Dr. Aján Tamás elnökletével az őszi olimpiai vándorgyűlés, a Nemzetközi Olimpiai Akadémiai szeminárium és az I. világháború időszakának sportvonatkozásai kerültek kiemeleten napirendre a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) szerdai tanácsülésén.

Csütörtökön 22 órakor a házigazda Brazília és Horvátország mérkőzésével kezdetét veszi a 20. FIFA labdarúgó-világbajnokság.
A 16, kiemelet sportágfejlesztésben részesülő sportág konzultációs sorozatának újabb szereplőjeként a judósok látogattak a MOB székházába. A sportágban jelentős eredmény mutatkozik többek közt a létszámfejlesztés, az eszközbeszerzés és szakemberképzés terén.

Marketing és kommunikációs témákban rendeztek szövetségi konzultációt a Magyar Olimpiai Bizottságban, az érintett MOB-vezetők és a sportági szakszövetségek képviselőinek részvételével. Az olimpiai szimbólumok védelme, kedvezményes szponzori szolgáltatások kerültek a megbeszélés középpontjába.
Szerdán Sukorón a VVSI vízitelepén 22-22 kajakos fiú és lány, továbbá 16 kenus gyűlt össze, hogy páros csatákat vívjanak a nankingi ifjúsági olimpiai részvételért.