Búcsút int a medencének dr. Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok vízilabdázó. A válogatottságtól már a Pekingi Olimpia után elköszönt, most a Diapolo-Szegednél is abbahagyja a játékot. A július 14. és 27. között tartandó margitszigeti vízilabda EB-n sportdiplomáciai szerepe lesz.
A közelmúltban, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum SportAgóra épületében megnyitott „Nők a Téli Olimpián” Szocsi 2014 kiállítás alkalmával vehette át - utólagosan - Pohl Anett a 2013-as "Nők sportjáért"-díj Életműdíját Regőczy Krisztinától, olimpiai ezüstérmes jégtáncostól, a MOB elnökségének tagjától. A mob.hu az életműdíj apropójából készített interjút az egykori sportolóval, jelenlegi sportvezetővel.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 25-22-re legyőzte Veszprémben Szlovéniát, így remek kilátásokkal várhatja a világbajnoki selejtező velenjei visszavágóját. A tét óriási, hiszen az olimpiai indulás is kockán forog.

A Magyar Olimpiai Bizottság Kiemelt Edző Programjában részt vevő szakembereket bemutató sorozatunk legújabb részében Hajdu Jánossal beszélgettünk.
Az olimpiai ezüstérmes vívó Bóbis Ildikóval a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) főtitkára, dr. Jakabházyné Mező Mária meglátogatta budai otthonában Helsinki aranyérmes gyorsúszó bajnokát, Novák Ilonát. A 89 esztendős egykori klasszis szellemileg, mentálisan kiváló állapotban van, azonban a mozgás már igen nehézkes számára.

A jövőben tanácsadói találkozók segítik, hogy minden a tervek szerint haladjon a 2020-as tokiói olimpia előkészületei során.

Pénteken és szombaton már a szlovénok elleni vasárnapi mérkőzés időpontjában edz a Veszprém Arénában a magyar férfi kézilabda-válogatott.

A Magyar Olimpiai Bizottság Kiemelt Edző Programjában részt vevő szakembereket bemutató sorozatunk legújabb részében Kovács Istvánnal, Berki Krisztián edzőjével beszélgettünk.
Csütörtöktől szombatig rendezik Debrecenben a XI. Országos Sporttudományi Kongresszust. A honi sporttudósok magas szintű szakmai fórumának egyik fővédnöke Borkai Zsolt MOB-elnök. Az előadásokat, posztereket a MOB részéről dr. Bartha Csaba, Győrfi János, Pignitzky Dorottya és Lehmann László munkája is erősíti.
Eddig úgy festett, hogy egyetlen csapatsportban sem lesz magyar résztvevő a nankingi ifjúsági olimpián. Most azonban esélyt kaptunk az indulásra...