
Március 29-én, Csik Ferenc halálának 73. évfordulója alkalmából a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club munkatársai, Ruzsics Ferenc, Keszthely polgármestere, valamint dr. Ágh Pál, a Csik Ferenc Olimpiai Baráti Kör elnöke közösen koszorúzta meg a BEAC 1936-os olimpiai bajnokának szobrát, valamint sírhelyét.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Fábián László sportigazgató pénteken ellátogatott a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központjába (SET), ahol a jövőbeli tervekről is szó esett - számol be róla a Debreceni Egyetem honlapja. A két sportvezető az úszó országos bajnokságra érkezett Debrecenbe, ahol részt vettek az úszó Olimpiai Bajnokok Testületének alakuló ülésén is.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság közzé tette azoknak az országoknak, városoknak a névsorát, melyek a március 31-ai határidőig jelezték pályázati szándékukat a 2026-os téli olimpia megrendezésére vonatkozóan. Három földrész hét országának nemzeti olimpiai bizottságától érkeztek a dokumentumok.
Kedden ünnepli 85. születésnapját a helsinki olimpia bajnoka, Európa- és főiskolai világbajnok úszó, Gyenge Valéria. Legnagyobb sikereit gyorsúszásban érte el. Sportolói pályafutását követően edző, fotóművész, író lett. Szintén április 3-án ünnepel korábbi csapattársa, a 91 esztendős Székely Éva is...

A Magyar Judo Szövetség elnöksége jóváhagyta a szakmai bizottság jelölését, tizenhat magyar judós utazhat az idei Európa-bajnokságra.
Phenjanban találkozott Kim Dzsong Unnal, Észak-Korea vezetőjével Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke.

Öt érmet nyertek a magyar sportolók a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon. Magát Krisztina szakításban aranyat, lökésben és összetettben pedig ezüstérmet szerzett a nők plusz 90 kilogrammos versenyében, Nagy Péter bronzérmes lett szakításban és összetettben is a férfiak plusz 105 kilogrammos viadalában vasárnap.

Arany és ezüst Koreából! Szilágyi Áron káprázatos vívással megnyerte a szöuli kard Grand Prix-t. A nők hasonló versenyén Márton Anna ezüstérmet szerzett.

Knoch Viktor Phjongcshangban már a negyedik olimpiáján szerepelt. Korábban volt már olimpiai ötödik, most végre felért a csúcsra, a dobogó legmagasabb fokára. Már több, mint egy hónapja hazaérkezett az olimpiáról, de még csak a minap kezdhette meg a pihenést.
Rövidesen öt hónapos lesz Molnár Olívia, a kajakozó olimpiai-, világ- és Európa-bajnok Csipes Tamara, valamint Molnár Ákos, a vb-ezüstérmes Verrasztó Dávidot felkészítő úszóedző tavaly novemberben világra jött kislánya. Egyelőre nem okoz fejtőrést a szülőknek, hogy mit is hozzon a nyuszi szépen cseperedő szemük fényének.