
A vasárnapi országgyűlési választásokat követően Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is gratuláló levelet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek.

Bejelentette visszavonulását az olimpiai 7. helyezett alpesi síző, Miklós Edit. A csütörtöki sajtóeseményen a csíkszeredai születésű magyar síző arról is beszélt, hogy szívesen vállalna szerepet a sportág honi vezetésében.

A következő nyári olimpiai játékok helyszínén, Tokióban rendezik a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) éves közgyűlését és díjátadóját 2018. november 28-29-én. Ennek apróján a szervezet küldöttsége Gunilla Lindberg ANOC-főtitkár vezetésével a japán fővárosba utazott, hogy ellenőrizzék a rendezvényre való felkészülést.

A portugáliai Caldas da Rainhában zajló ifjúsági öttusa-világbajnokságon a fiúk egyéni versenyében Tamás József ötödik lett, eredményével kvalifikálta magát az októberi, Buenos Aires-i ifjúsági olimpiára. A Tamás József, Bőhm Csaba, Katona Bálint összetételű magyar fiúcsapat ezüstérmes lett.

Már a barcelonai helyszínen készülnek a magyar kajak-kenusok, akik az idei, Buenos Aires-i ifjúsági olimpiáért küzdenek a katalán városban. A nemzetek sora rendkívül színes, a pálya remek, az időjárás azonban nem kegyelmez a fiataloknak.
%20and%20ANOC%20Secretary%20General%20Gunilla%20Lindberg%20(left).jpg)
Kuvaitban találkozott a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) elnöke, Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah és Patrick Baumann, a Nemzetközi Sportszövetségek Szövetségének (GAISF) első embere, hogy a nemzetközi sportszövetségek szerepéről tárgyaljanak az ANOC új multisport-eseményével, a World Beach Games-el kapcsolatban.

A Fiumei úti Sírkertben kedden délután elbúcsúztatták Demján Sándort. Az elismert nagyvállalkozó támogatóként és vezetőként is sokat tett a magyar sportért, az olimpiai mozgalomért, a magyar kultúráért.

A Buenos Aires-i ifjúsági olimpia szervezőbizottsága nyilvánosságra hozta az esemény hivatalos szlogenjét: ’Feel the Future’ - Érezd a jövőt. A szlogennel a szervezők arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy mind a 3,998 sportoló egységben, egyetértésben, de mégis a sokszínűséget képviselve versenyeznek majd az első olyan olimpián, ami ekkora hangsúlyt fektet a nemi esélyegyenlőségre. Reményeik szerint a versenyzők kiváló példaként szolgálnak majd a jövő nemzedékeinek, és a sport erejével ők is hozzájárulnak majd egy jobb világ elősegítéséhez.

A 2020-as tokiói nyári olimpia szervezőbizottsága, köztük Yoshirō Mori, a szervezőbizottság elnöke, és Yuriko Koike tokiói kormányzó április 10-én tárgyalja az olimpiai láng útjának lehetséges helyszíneit Tokióban. A tervek szerint a katasztrófa sújtotta Tōhoku régió három prefektúrájába is ellátogat majd a láng.
A Fiumei úti Sírkert (korábbi nevén Kerepesi temető) rendszeresen szervez tematikus temetői sétákat az érdeklődők részére. Április 7-én egy ilyen programon vettünk részt - többek közt a Magyar Olimpiai Akadémia képviseletében -, amelyen sportolók és sportvezetők sírjait kerestük fel. Vezetőnk Szabó Viktor történész – akinek az előző munkahelye az Egri Sportmúzeum volt – alaposan felkészült a Sírkertben nyugvó sportemberekből. Számos érdekes történetet hallottunk tőle, ismertetését iPad segítségével fényképekkel és filmbejátszásokkal egészítette ki.