
Három riói olimpikonunk, a bronzérmes súlylökő Márton Anita, 2017 év magyar sportolója Baji Balázs és a hétpróbázó Krizsán Xénia is indul a birminghami fedett pályás atlétikai világbajnokságon.

Az elmúlt hétvégén Tatán, az Olimpiai Edzőtábor dísztermében rendezték meg a dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia versenyeinek országos döntőit, két korcsoportban.
Szerdán bemutatták a 2020-as tokiói olimpia és paralimpia kabaláját: a két futurisztikus, égnek álló fülű figurát japán iskolások választották ki a jelöltek közül.
A Magyar Atlétikai Szövetség főtitkári tisztét ellátó Gyulai Márton vezetésével alakuló ülést tartott február 26-án a Magyar Olimpiai Bizottság Nemzetközi Kapcsolatok és Sportdiplomáciai Bizottsága a hazai ötkarikás szervezet székházában. Az eseményen részt vett Kulcsár Krisztián MOB-elnök és dr. Aján Tamás sportdiplomata, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke, a NOB tiszteletbeli tagja, aki az MOB elnökségét képviseli a bizottság munkájában.

Február 26-án Győrben, mély részvét mellett helyezték örök nyugalomra a február 3-án, 83 éves korában elhunyt Palotai Károly olimpiai bajnok labdarúgót, legendás játékvezetőt.

Két úszót, Késely Ajnát és Milák Kristófot választották 2017 legjobb utánpótláskorú sportolójának, a díjakat kedden délután a hagyományos Héraklész Gálán adták át.

Példa nélküli részvételi arány, több női sportoló, mint idáig bármikor, a legnagyobb mennyiségű közvetítés a téli olimpiák történetében. A phjongcshangi téli játékokra vonatkozó tényekről, adatokról összeállítást tett közzé a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a phjongcshangi szervezőbizottság. Az alábbi cikkben található adatok a 2018. február 23-ig fennálló állapotot tükrözik.

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a légfegyveres Európa-bajnokság felnőtt versenyszámait a győri Arénában. Ez volt az év első nagy nemzetközi kontinentális megmérettetése, ahol a 2020-as olimpián szereplő vegyes csapatversenyeket is megrendezték.

A Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) elnöke, Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah összegző beszédében dícsérte a phjongcshangi olimpiát, ami lehetőséget biztosított a nemzeti olimpiai bizottságok és sportolók számára, hogy „inspirálják a világot”.

Oláh Bence rövidpályás gyorskorcsolyázó az ötfős, ötezer méteres férfiváltó tagjaként utazott ki a phjongcshangi téli olimpiára. Az elődöntőben és a fináléban Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor lépett jégre; Oláh Bence mindvégig tartalékként, bevetésre készen állt a pálya szélén. A négy magyar, versenyt teljesítő sportoló olimpiai bajnok lett, Oláh Bencének kimaradt a történelmi siker, noha a felkészülésben egyenértékű tagja volt a csapatnak. Sportemberi nagysága emeli példaképpé.