
A riói olimpia utáni évben, 2017-ben a magyar sportolók a világbajnokságokon 11 olimpiai sportágban végeztek az első hat között. Érmek tekintetében 4 arany-, 13 ezüst- és 8 bronzérem a magyar mérleg.
Három magyar férfi alpesi síző, Samsal Dalibor, Kékesi Márton és Nagy Bence verseng az egyetlen magyar férfi téli olimpiai kvótáért. Közülük Dalibor csütörtökön Zágrábban állt rajthoz műlesikló világkupafutamon.
A férfiaknál Baji Balázs, Liu Shaolin Sándor és Szatmári András, a nőknél pedig Babos Tímea, Hosszú Katinka és Márton Anita került a legjobb három közé a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) szavazásán. A győztest jövő csütörtökön (11-én), a Nemzeti Színházban sorra kerülő M4 Sport-Az Év sportolója gálán hirdetik ki.
Január 10-én, 13 órától a tapolcai Új temetőben búcsúztatják a 49 esztendős korában tragikus hirtelenséggel elhunyt világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes párbajtőrvívót, Szalay Gyöngyit.

Szinte a legerősebb magyar válogatott utazik Drezdába a jövő péntektől vasárnapig tartó rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságra.
A közelmúlt leszavazásai ellenére Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke erős pályázatokkal számol a 2026-os téli játékokra.
Egy esztendővel ezelőtt, 2017. január 1-én, autóbalesetben halt meg Kovács Barnabás, a Magyar Sí Szövetség egykori alpesi-, majd északi szakágának szövetségi kapitánya. A kiváló sportember évtizedek óta a hazai sísport meghatározó alakja és egyik legnagyobb egyénisége volt. Az utóbbi években egy fiatal tehetség, az olimpiai indulásra is kandidáló Kékesi Márton fejlődését is segítette.

Kónya Ádám 2016 decemberében a szlovákiai Csorba-tónál a Slavic Cup-on elért 70 pontos sífutásával - amely a bravúros, tizenkettedik helyezéshez volt elegendő - 100 pont alá vitte nemzetközi pontátlagát, részvételi jogot nyert a 2018-as dél-koreai téli olimpiára.
2018 olimpiai év! Sportsikerekben is gazdag, boldog, békés új esztendőt kíván a Magyar Olimpiai Bizottság a phjongcshangi téli olimpia és a Buenos Aires-i nyári ifjúsági olimpiai játékok évére.

Magyarország alpesi sízésben a FIS honlapja szerint a jelenlegi állás szerint 1 férfi és 2 női kvótával rendelkezik a 2018-as phjongcshangi olimpiára. A nőknél Miklós Edit helye biztos, a férfiaknál többen, közöttük Kékesi Márton, Nagy Bence és Samsal Dalibor is versenyben van a kvótáért.