Az olimpiai ezüstérmes öttusázó Balogh Gábor és Annamária, a felesége tökéletesen egyetért abban, hogy az ő karácsonyi ajándékuk, méghozzá a felülmúlhatatlanul legszebb, már november 11-én megérkezett, amikor Szófia, a kislányuk világra jött. Jó egészégben, húsz gramm híján 3 kilóval és 53 centiméteres „magassággal”.
Megérkezett a meghívás a Nemzetközi Fair Play Bizottság számára a 2018-as Buenos Aires-i 3. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékokra.
Elhunyt Tar László, a MALÉV korábbi munkatársa, aki az 1964-es tokiói olimpiától kezdve évtizedeken keresztül szervezte a magyar olimpiai csapatok ötkarikás utazását.

A kétszeres olimpiai bajnok Magyar Zoltán és Vigh László, az egykori „kápakirály” sikereinek kovácsa korszakot teremtett a tornasport történetében. A kápás lovon „színre vitt” Magyar-vándor, a szökkenő vándor és az orsó bemutatásával megállíthatatlanul masíroztak előre. Az újító kedvnek meg is volt az eredménye. A Ferencvároshoz mindvégig hűséges tornász 1973-tól 1980-ig, a kicsit későbbre várt visszavonulásáig sorra verte vissza a kihívók rohamait, így a montreali és a moszkvai olimpiai győzelmei mellett 3-3 alkalommal lett világ-, illetve Európa-bajnok, kétszer Világkupa győztes, nem mellesleg a magyar mezőnyből kiemelkedve 20-szoros mesterfokú bajnok a lólengésben.
Évzáró vacsorán búcsúztatta a 2017-es esztendőt a Magyar Olimpiai Akadémia Tanácsa. A tagok munkájáért dr. Aján Tamás MOA-elnök mondott köszönetet. Az eseményen részt vett Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Vékássy Bálint főtitkár is.

A 2020-as tokiói olimpia szervezői továbbra is azon dolgoznak, hogy minél alacsonyabbra faragják a játékok költségvetését, a pénteki új verzió szerint újabb 300 millió dollárt sikerült megtakarítaniuk.

Korán keltek a Zsivótzky Gyula Olimpiai Kör Egyesület tagjai. Mire a hagyományos adventi sétájukra indultak, már túl voltak az évet záró és értékelő közgyűlésükön, amely nagyon tartalmasra sikerült. A sikátori Kultúrház termét megtöltő hallgatóság előtt dr. Printz János Károly elnök tekintette át a lassan mögöttünk lévő év eseményeit, s bőven volt miből válogatnia.

Kiváló novemberi teljesítményük elismeréseként a Pénzügyőr SE birkózói nyerték el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségdíj és a százezer forintos utalvány a Törekvés SE vívóihoz került.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság a honlapján nyilvánosságra hozta a jövő évi, Buenos Aires-i, 3. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékok fiatal nagyköveteinek, mentorainak listáját. Ezzel együtt a NOB levélben értesítette a Magyar Olimpiai Bizottságot, hogy a magyar ifjúsági olimpiai csapat mellett a tisztet a riói olimpikon, nanjingi ifjúsági olimpiai aranyérmes sportlövő Péni István tölti be, aki a delegáció tagjaként utazhat ki az argentin fővárosban rendezendő játékokra.