
A 11. Mikulás kupán mutatkozott be a nők mezőnyében a két olimpiai kerettag műkorcsolyázó: Tóth Ivett és Medgyesi Fruzsina. A rövidprogram után Ivett a második, Fruzsina a hetedik helyen áll.

Újabb fontos állomás következik Miklós Edit számára az alpesi sí világkupa-sorozatban, melynek helyszíne a svájci St. Moritz. Itt szerezte meg első világkupa-harmadik helyezését az MTK sízője, akinek ezúttal nem lesiklásban, hanem szuperóriás-műlesiklásban lesz lehetősége a jó szereplésre.

Néhány beszédes tény, ha pusztán rövid hírben akarnánk összefoglalni. Hosszabban csak azért van nehéz dolgunk, mert külön-külön mindegyik anyagot beharangozni, méltatni lehetne, voltaképpen egy másik könyvet írni belőle. Azért mi kísérletet teszünk a kedvcsinálásra, mégiscsak egy olyan sportévkönyvről van szó, amely klasszikus módon tekint vissza a hamarosan záruló esztendőre. Egy olyan esztendőre, amelyet méltán nevezhetünk emlékezetesnek, és nem csupán a sportsikerek miatt.

Második alkalommal érdemelte ki a Decathlon, a MOB és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat az UTE sportlövőszakosztálya, ezúttal az októberi teljesítménye elismeréseként. A közönségdíjat és a vele járó százezer forintos vásárlási utalványt a Csepeli Öttusa és Vízisport Egyesület nyerte. Az 58. díjátadó ünnepségen jártunk.

Világbajnoki aranyéremmel megkoronázott, sikeres idényt zártak a magyar öttusázók – hangzott el a Magyar Öttusa Szövetségnek a legjobbakat jutalmazó, évzáró ünnepségén. Az eseményen részt vett az olimpiai bajnok Fábián László, a MOB sportigazgatója is.

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán kijelentette: nem akadályozzák meg egyetlen orosz sportolónak sem, hogy ha kíván, elinduljon a februári pjongcsangi téli olimpián.

Száz évvel ezelőtt született Lemhényi Dezső olimpiai bajnok vízilabdázó, egykori szövetségi kapitány, a népszerű "Butykó", akinek döntő szerepe volt a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának létrehozásában, a klub első elnöke volt, aki tíz éven át töltötte be ezt a posztot.

Érez még magában erőt, ezért a 2020-as, tokiói olimpiáig biztosan folytatja pályafutását Szilágyi Áron, világ- és Európa-bajnok, kétszeres olimpiai aranyérmes vívó. A média és a támogatók számára szervezett sajtóbeszélgetésen az is kiderült, hogy Muhi András Pires rendezésében exkluzív dokumentumfilm készül Áronról, amely a 2017 és 2020 közötti időszakban követi végig a sportoló mindennapjait.
Nébald Györgyöt, a szöuli olimpiai bajnok kardcsapat tagját, a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának első emberét választotta új elnökének a Honvédelmi Sportszövetség közgyűlése (HS). A sportvezető szerdán a MOB székházában tartott sajtótájékoztatón ismertette a szervezet céljait. Az eseményen részt vett Fábián László, a MOB sportigazgatója, a HS mellett működő szakmailag támogató testület tagja is.

A Bord Építész Stúdió Kft. nyerte a Nemzeti Korcsolyázó Központ létrehozására kiírt nemzetközi tervpályázatot.