
Ilyen is van: két izgalommentes győzelemmel folytatódott a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság második napja. Hosszú Katinka tanítanivaló módon húzta be a 100 hátat, Bernek Péter pedig négy percen belüli idővel és utcahosszal nyerte a 400 vegyest, ugyanitt Gyurta Gergely bronzérmesként zárt. Kapás Boglárka nagy csatában ezüstérmes lett 800 gyorson.

Az orosz bázisú profi jégkorongliga, a KHL vezető testülete szerdán úgy döntött, hogy elengedi játékosait a februári phjongcshangi téli olimpiára.

Utcahosszal nyerte a 400 vegyest Hosszú Katinka a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság nyitónapján: nem csupán a címét védte meg, de pályafutása 75. érmét szerezte (olimpiákon, vb-ken és Eb-ken). Bernek Péter 400 gyorson ezúttal második lett, a 4x50-es gyorsváltó ötödik, Földházi Dávid (200 hát) és Kapás Boglárka (400 vegyes) pedig hetedik.

Részt vesznek a februári, phjongcshangi téli olimpián az orosz sportolók, akik a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) múlt heti határozata szerint csak semleges zászló alatt versenyezhetnek majd a játékokon. Olimpiai bizottságuk felfüggesztése dacára kétszáznál is több orosz sportoló indul a 2018-as téli olimpián, amelyet február 9. és 25. között rendeznek meg a dél-koreai Phjongcshangban.

Kedden országgyűlési határozatba foglalták a Magyar sport, a Magyar parasport és a Magyar diáksport napját.

„Negyvenkét esztendeje minden tőlem telhetőt megtettem annak érdekében, hogy a súlyemelősport megtisztuljon, és megőrizze a helyét az olimpiai játékok műsorában. Támogatója voltam a legkeményebb szankcióknak és kezdeményezője a korábbinál sokkal alaposabb és következetesebb – más sportágaknak is mintául szolgáló - doppingellenes program kidolgozásának.

A múlt békéscsabai sportcsillagait és a jelen kiválóságait köszöntötték hétfőn a Csabagyöngye Kulturális Központban, ahol a Békéscsaba halhatatlan sportcsillaga címet adták át Ónodi Henrietta, Palotai Károly és Gedó György olimpiai bajnoknak. Az ünnepségen a MOB-ot Fábián László sportigazgató köszöntötte.

Hétfőn megnyílt az olimpiai bronzérmes, a korábban Nemzet Sportolója-címmel kitüntetett labdarúgó, Albert Flórián emlékeit bemutató „50 éves az Aranylabda” című kiállítása a Fővám téri Bálna Budapest kereskedelmi, kulturális, szórakoztató és vendéglátó centrumban.

Eseményekben gazdak az esztendő vége a Várpalotai Olimpiai Baráti Kör háza táján. November végén, december elején több jelentős eseményt is szerveztek.

Van egy mondás vízilabdás berkekben, miszerint minden harmadik élvonalbeli játékos legalább egyszer megfordult már Tóni bácsinál, azaz dr. Gábor Antal rendelőjében, aki viszont még nem, az előbb vagy utóbb biztos sorra kerül. A fiatalabb pólósok többnyire a vállukat, a könyöküket vagy a csuklójukat fájlalva keresnek orvoslást nála, a múlt nagyjai viszont inkább térd- és csípőízületi kopásaikra panaszkodva kopogtatnak az ajtaján.