A Magyar Kajak-Kenu Szövetség péntek este Egerben tartotta évzáró gálavacsoráját, amelyen kiosztották az Év legjobbjainak járó díjakat. Az eseményen részt vett Vékássy Bálint, a MOB főtitkára, aki maga is köszöntötte a résztvevőket, köztük a bajnokokat.
Magyar indulója is lesz az alpesi sí világkupa szezonbeli első műlesikló futamának a férfiak versenyében. A magyar sísport eddigi legeredményesebb szlalomosa, Samsal Dalibor idén is pontszerzésre törekszik. A magyar szlalomos szeretne minél többször pontszerző helyen végezni a világkupa sorozatban, de az elsődleges célja, hogy részt vehessen a februári téli olimpián, Phjongcshangban.
A tokiói olimpiai felkészülés jegyében Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke - a MOB elnökségének tagja - és Tocsigi tartomány kormányzója, Tomikazu Fukuda kétoldalú együttműködési megállapodást írt alá november 10.-én Budapesten. Az eseményen részt vett dr. Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója is.

Szombaton rendezi a MOB Mező Ferenc Sportbizottsága alá tartozó Emlék és Hagyományőrző Albizottság Gyűjtő Szekciója a XIX. Sport és Olimpiai Témájú Nemzetközi Gyűjtőtalálkozót.

A shanghaji olimpiai kvalifikációs rövidpályás világkupa második versenynapján, az 1000m első két fordulóját és a váltók előfutamát rendezték. Kezdjük a legfontosabbal, hiszen mindkét váltónk bekerült a legjobb nyolc közé, az elődöntőbe.

Az 1992-es barcelonai olimpia 25 éves évfordulóját, az ott résztvevő magyar csapat hőseit ünnepelte csütörtök este a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja. Az eseményen számos olimpikon, érmes versenyző, edző, sportvezető, orvos, és az akkori delegáció más tagja köszöntötte együtt a negyedszázados jubileumot.

Csütörtökön Shanghajban az 1500m és az 500m táv küzdelmeivel kezdődött az olimpiai kvalifikációs világkupa harmadik állomásának versenyei.

Különlegesnek, de egyedinek is lehet nevezni azt a pályát, amit az idén 70 esztendős Orendi Mihály futott be a magyar és a nemzetközi sport berkeiben. Önmagában már az sem magától értetődő dolog, hogy sikeres debreceni projektjeit – mint a cívisváros sportcentrumának ügyvezetője – egytől-egyig tősgyökeres nyíregyháziként építette fel. A költözködésről lemondva másfél évtized leforgása alatt szerény számítások szerint is 220-250 ezer kilométert ingázott, ezzel a teljesítménnyel akár négyszer is körbe autózhatta volna a Földet. Ma sem a 70 évesek életét éli, mi több, felelős tiszteket betöltve tevékenykedik. A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezető igazgatója és elnökségi tagja, idei megválasztását követően pedig a Magyar Olimpiai Bizottság téli sportokat képviselő alelnöke.

A márványarcú miniszter címmel jelent meg életrajzi könyv Berzeviczy Albert a Magyar Olimpiai Bizottság első elnökéről, egykori kultuszminiszterről, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökéről. Gali Máté történész könyvének bemutatóján Kulcsár Krisztián, a MOB jelenlegi elnöke köszöntőjében kijelentette: Berzeviczy Albert a magyar olimpiai mozgalom úttörője volt. A politikus-sportvezető 1895-ben alapító elnöke volt a Magyar Olimpiai Bizottságnak és támogatója volt a budapesti olimpiarendezés gondolatának...

Csütörtökön kezdődik Sanghajban a harmadik olimpiai kvalifikációs rövidpályás gyorskorcsolya-világkupa.