
Fantasztikusan szerepelt a magyar utánpótlás tornászválogatott a libereci Olimpiai Reménységek Versenyének szerenkénti döntőiben, ahol nyolc érmet szerzett. Péter Sára ugrásban első, Székely Zója felemáskorláton szintén első, Fehér Nóra felemáskorláton és talajon második, míg Makovits Mirtill gerendán lett ezüstérmes. A férfiaknál Mészáros Krisztofer lólengésben, talajon és gyűrűn állhatott a dobogó második fokára.
Születésének 80. évfordulóján ünnepi keretek között nevezeték el a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Olimpiai Akadémia tanácsának egykori tagjáról, a kiváló atlétaedzőről, Medovarszki Jánosról Békéscsabán a Tünde utcai futófolyosót. A létesítményt 2017. október 27-étől Medovarszki János Futófolyosónak hívják. A sportember előtt tisztelegve a bejáratnál emléktáblát is avattak. Az eseményen részt vett a világbajnoki bronzérmes olimpikon gátfutó Baji Balázs, a MOB és az Európai Olimpiai Bizottság Sportolói Bizottságának tagja és Márton Anita olimpiai bronzérmes súlylökő is.

A Magyar Kézilabda Szövetség a szlovák szövetséggel közösen pályázik a 2022-es és a 2024-es felnőtt férfi Európa-bajnokságok rendezési jogának elnyerésére. A tornák helyszíneiről az Európai Kézilabda Szövetség kongresszusán döntenek 2018 júniusában.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség pénteki bejelentése értelmében a sportág vezető testülete a jövőre bevezetésre kerülő IAAF világranglista rendszerét a magyarországi székhelyű ELITE Kft. céggel együttműködve dolgozza ki.

A huszonegyedik születésnapja előtt álló Kenderesi Tamás ma sem tudja megmondani, mi történt vele július 26-án a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, a bátran – talán túl merészen – hangoztatott győzelmi reményei miért foszlottak szét a budapesti világbajnokságon. Családja, edzője, és a negyedik éve vele foglalkozó pszichológusa segítségével, úgy ahogy sikerült már feldolgoznia a történteket: próbál csak előre tekinteni. Tisztában van azzal, hogy a keserű pirula hatását csak a kimagasló eredmények orvosságával lehet semlegesíteni.
Péntek délután befejeződött a nemzeti olimpiai bizottságokat tömörítő szervezet, az ANOC 22. közgyűlése Prágában. A Magyar Olimpiai Bizottságot a 205 nemzet - mintegy 1300 sportvezető, sportdiplomata - között Schmitt Pál, a hazai szervezet tiszteletbeli elnöke, a NOB tagja, Kulcsár Krisztián elnök és Vékássy Bálint főtitkár képviselte. A kongresszus keretében napirendre kerültek többek közt az olimpiai mozgalom következő multisport-eseményei. A magyar delegáció sikeres megbeszélést folytatott az Olympic Channel képviselőivel is.

Először vehette át a Decathlon, a MOB és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat szeptemberi teljesítménye alapján a DÉMÁSZ Szeged VSE kajak-kenu szakosztálya, s először részesült elismerésben a csapatsportok kategóriában a Győri Audi ETO KC kézilabdaklub is. A közönségdíjat és a százezer forintos vásárlási utalványt viszont már nem először a KSI vízilabdázói nyerték.

A nemzeti olimpiai bizottságokat tömörítő szervezet az ANOC november 2-3 között tartja közgyűlését Prágában. Az eseményen részt vesz Kulcsár Krisztián a MOB elnöke, Schmitt Pál, NOB tag, a MOB tiszteletbeli elnöke és Vékássy Bálint a MOB főtitkára.

Az elmúlt héten október 23-30 között rendezték Új-Delhiben a puska, pisztoly és korong szakág világkupa fináléját. A két magyar induló, mint hírül adtuk kitűnően szerepelt. Péni a légpuskát megnyerte, az 50 méteres összetett számban harmadik lett. Sidi légpuskában végzett a harmadik helyen.

Santa Cruz de Tenerifén rendezték a 10. korosztáylos karate világbajnokságot. Nagy volt az érdeklődés a verseny iránt, hiszen 109 országból csaknem 1800 versenyzője indult.