
Százak népszerűsítették szombaton a sportágat a Nemzeti Múzeum lépcsőin, és az ország számos pontján, így többek között Szegeden, Pécsett, Debrecenben, Komlón és Orosházán a vívás világnapja alkalmából.

A riói olimpikon Kovács Zsófia, és az EB bronzérmes Dévai Boglárka egyaránt ezüstérmet szerzett a szombathelyi Challenge Világkupa szombati szerenkénti döntőiben.

Nem fogadta kegyeibe a balatonföldvári finn világbajnokság résztvevőit az időjárás, ismét nem tudtak futamot rendezni. Vasárnap az első tíz helyen állók versenyeznek a világbajnoki címért.

Andrew Parsons lett a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) új elnöke. A brazil sportvezetőt pénteken, a szervezet Abu-Dzabiban zajló 18. kongresszusán választották meg Sir Richard Craven utódjának.

A Szombathelyen az Arena Savariában rendezett Torna Challenge Világkupán, a pénteki kvalifikációból Kovács Zsófia a felemás korláton és a gerendán, Dévai Boglárka az ugrásban került be a fináléba. Kállai Zoltán a lólengés döntőjében indulhat.

Balatonföldváron az időjárás péntekre pihenőnapot adott az Opel Finn Gold Cup résztvevőinek. Az első négy nap remek szelei és hét futama után nem fújt kellő erővel ahhoz, hogy a rendezőség versenyt indíthasson az olimpiai Finn osztály világbajnokságán.
A szöuli olimpiai 6. helyezett ritmikus gimnasztikázó, Sinkó Andrea MOB-tag vezetésével megtartotta alakuló ülését a MOB Sportolói Bizottsága szeptember 8-án, a MOB székházában. A megbeszélésen részt vett Kulcsár Krisztián MOB-elnök, Fábián László sportigazgató és Imre Géza elnökségi tag.

A háromszoros olimpikon Berecz Zsombor a vb csütörtöki, hetedik futamában 2. lett az Opel Finn Gold Cup, az olimpiai Finn dingi hajóosztály balatonföldvári világbajnokságán. Ezzel összetettben jelenleg az 5. helyen áll a száztizenhárom hajó közül.

A MOB feladatairól, az állami pénzek elosztási rendszeréről, a sportági szakszövetségekkel való kapcsolattartásról, olimpiarendezésről és a riói szereplésről is beszélt Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a Magyarul Balóval című müsorban az RTL Klub adásában.

Csütörtökön lezárult a kosárlabda Európa-bajnokság csoportköre Kolozsváron, ahol a magyar válogatott a negyedik helyen végzett és a nyolcaddöntőben az olimpiai ezüstérmes szerbekkel mérkőzhet.