A 90 kilogrammos Tóth Krisztián az ötödik helyen végzett a budapesti cselgáncs-világbajnokság pénteki versenynapján.

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) pénteki rendkívüli tisztújító kongresszusán a tagok visszahívták posztjáról Bienerth Gusztáv elnököt. Az új elnökről és elnökségi tagokról a szeptember 24-én sorra kerülő halasztott közgyűlésen szavaznak majd.

A kolozsvári csoportban szereplő magyar válogatott számára elkezdődött a férfi kosárlabda Európa-bajnokság.

A Nemzeti Sportközpontok, valamint a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum szervezésében a volt Bíbic II. csónakházban csütörtökön megnyílt az „Egy Római-parti csónakházban..." című kiállítás.

A judo világbajnokság csütörtöki küzdelmeit megtekintette Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke is. A tatamin a 81 kg-os súlycsoport küzdelmeiben Csoknyai László az ötödik helyen végzett.

Augusztus 28-án frissítette az olimpiai osztályok világranglistáját a World Sailing amelyen két magyar vitorlázó is benn van az első tízben - számol be róla a hazai vitorlásszövetség honlapja.

A szervezőktől kapott lista alapján az akkreditációval rendelkező versenyzők, VIP-vendégek, kísérők, csapatvezetők, szövetségi elnökök és funkcionáriusok között 111 olyan személy található, aki érmet szerzett az ötkarikás játékokon.

A judo világbajnokság második napján a nők 52kg-os súlycsoportjában mindkét magyar induló a selejtezők során búcsúzott. Ezen a napon a 2013. évi utrechti EYOF győztese Pupp Réka és Szabó Katinka képviselte a magyar szineket. A nap küzdelmeit megtekíntette Vékássy Bálint, a MOB főtitkára is.
A Taipeiben zajló 29. nyári Universiadén Fábián László, a MOB sportigazgatója is jelen van, aki számtalan verseny mellett a faluba, és a Nemzetközi Fair Play Bizottság standjára is ellátogatott.
Ezüstérmet szerzett a magyar női vízilabda-válogatott a tajvani Universiadén, miután a keddi döntőben hét góllal kikapott az Egyesült Államok csapatától. A női vízilabdázók a tajvani magyar küldöttség tizennegyedik érmét szerezték meg, az ötödik ezüstöt.