
Júliusi kiemelkedő teljesítményüknek köszönhetően az UTE kajak-kenusai nyerték meg a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye-díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségdíj és a százezer forintos utalvány a Hegyvidék SE MOM Tájfutó Szakosztályáé lett. A díjakat augusztus 29-én a MOB székházában vették át az érintettek, az 55. A hónap műhelye-díjátadó alkalmával.

A legjobb 24 közé, vagyis a kiemelt mezőnybe jutás a céljuk a magyaroknak a szerdán kezdődő pesarói ritmikus gimnasztika világbajnokságon. A magyar szövetség (MRGSZ) beszámolója szerint az egyéni versenyzők - Kis Alexandra és Pigniczki Fanni - előbb Somogyjádon edzőtáboroztak, majd az MTK városmajori termében folytatták a felkészülést.

A kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztinát a hétvégi racicei világbajnokságon beválasztották a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) Sportolói Bizottságába.

Színpompás nyitóünnepséggel kezdődött meg hivatalosan a cselgáncs-világbajnokság hétfő délután a Papp László Budapest Sportarénában.

Bronzérmet nyert a diszkoszvető Szikszai Róbert a tajvani Universiadén. Szikszai a magyar küldöttség 13. érmét nyerte az egyetemisták és főiskolások tajpeji csúcsversenyén. Az atléták összesen 4 érmet nyertek Tajpejben.

Edzője szerint a műkorcsolyázó Agyelina Szotnyikova sérülés miatt nem tudja megvédeni olimpiai bajnoki címét februárban a dél-koreai Phjongcshangban.

Eredményes világbajnokságot zárt a csehországi Racicében a magyar kajak-kenu válogatott, amelynek tagjai Hüttner Csaba szövetségi kapitány várakozásait szinte teljesen teljesítve tíz érmet, öt első, három második és két harmadik helyet szereztek, s három olimpiai számban is dobogóra állhattak.

Az egyiptomi öttusa világbajnokságon egy nappal Kasza Róbert ezüstérme után a nők egyéni versenyén Földházi Zsófia is a dobogó második fokára állhatott fel. További két versenyzőnk is az első tízben végzett, így a magyar trió nyerte a csapatversenyt.
Az idei világbajnoki bronzérmes Baji Balázs aranyérmes lett 110 méteres gátfutásban a tajvani Universiadén. Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén.

A InterContinental szállóban megtartották a judo világbajnokság egyéni súlycsoportjainak sorsolását. A 18 hazai induló nehéz ellenfelekkel kerül szembe, már az első fordulóban.