
Világbajnoki aranyérme után az Universiadén sem talált legyőzőre Szatmári András. Kardvívónk, Gárdos Gábor tanítványa magabiztos vívással szerezte meg a magyar küldöttség első aranyérmét.

Az augusztus 21. és 28. között, egy hét alatt négy olimpiai sportág világbajnokságán szerepelnek sportolóink. A birkózók Párizsban, tollaslabdázónk Glasgowban, öttusázóink Kairóban, kajak-kenu versenyzőink pedig a csehországi Raciceben versengenek a világbajnoki érmekért.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) beszámolója szerint 141 ország 7746 versenyzőjének részvételével a terveknek megfelelően vette kezdetét Tajpejben a színpompás megnyitó, amelyre telt házat jelentő húszezer ember volt kíváncsi.

Szoros első félidőt követően öt gólos vereséget szenvedett az EYOF győztes U17-es lány kézilabda válogatott a norvégoktól és vasárnap a bronzéremért mérkőzhet a franciák ellen.

A magyar csapat nagyobb része már megérkezett a tajpeji universiade sportolói falujába, ahol pénteken népzenével és tánccal egybekötött ünnepség keretében – öt másik ország zászlajával együtt – felvonták a magyar lobogót.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere állami kitüntetéseket adott át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban. A tárca vezetője nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Érdemrend Középkereszt, Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át.

Egy nappal az ünnepélyes megnyitó előtt a két magyar vízilabda válogatott győztes szereplésével megkezdődött a 29. Nyári Universiade Tajpejben.

Az orosz Beklemisheva Daria műkorcsolyázó letette a magyar állampolgárságot. „Dása” Magyar Márkkal alkot párost, a duó ez év márciusában a helsinki világbajnokságon a rövidprogramban a 24. helyen végzett.
Olimpiai hetedik helyezett sportolónk hét hónappal síbalesete után napokon belül ismét sílécre áll, de előtte augusztus 20-án az országtorták avatásában közreműködik.
Szombathelyen, a Herényi temetőben tartott megemlékezést a MOB Emlék és Hagyományőrző Albizottsága Szarka Zoltán sírjánál, születésének 75. évfordulója alkalmából. A bajnok 2016-ban hunyt el, síremlékét idén tavasszal avatták.