
Márton Anita idei utolsó nemzetközi versenyén, a Gyémánt Liga fináléjában a kínai Gong mögött a második helyet szerezte meg Zürichben.

A vívócsarnok továbbra is a magyar sikerektől hangos a 29. nyári Universiadén. Ma már az ötödik érem született meg a vívók részéről Taipeiben - számol be róla közösségi oldalán a MEFS.

Három magyarral a mezőnyben kezdődik meg pénteken a hamburgi férfi ökölvívó-világbajnokság, melyen ifjabb Balzsay Károly szövetségi kapitány Harcsa Zoltántól várja a legjobb szereplést.

Júliusi kiemelkedő teljesítményüknek köszönhetően az UTE kajak-kenusai nyerték meg a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye-díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt. A közönségdíj, no meg a százezer forintos utalvány egy igazán kis, de annál eredményesebb műhelyé, a Hegyvidék SE MOM Tájfutó Szakosztályáé lett.
Bronzérmet nyert a 200 méteres pillangóúszásban a tajvani Universiadén Biczó Bence, aki a második úszóérmet nyerte Tajpejben.

Sikeres havas tréningen van túl világkupa-dobogós, olimpiai hetedik helyezett alpesi sízőnk a svájci Saas-Fee gleccseren. Miklós Edit hét hónappal síbalesete után állt ismét sílécre. A szezonra való felkészülését ezen a héten a magyar alpesi síválogatottal együtt végzi a minél eredményesebb phjongcshangi szereplés érdekében.
Az idei év legrangosabb hazai vitorlásversenyét rendezik szeptember 1. és 10. között Balatonföldváron, az Open Finn Gold Cup viadalt, ami ennek a halyóosztálynak a világbajnoksága.

Minden szakágban szeretne olimpiai számban érmet szerezni a magyar kajak-kenu válogatott, amely csütörtöktől vasárnapig a csehországi Racicében szerepel az év fő versenyén, a világbajnokságon.

Bronzérmet nyert 1500 méteres gyorsúszásban kedden Gyurta Gergely a tajvani Universiadén.
Szerda reggel, első programjaként, Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke meglátogatta a Nemzetközi Fair Play Bizottság (NFPB) standját Taipeiben az Universiadén, ahol Kamuti Jenő, a NFPB elnöke fogadta. A korábbi Universaide-győztes vívót elkísérte Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, valamint a magyar csapatvezetés több tagja is.