
Helsinki volt az első helyszín, ahol meg lehetett szerezni az indulás jogát a 2018. évi pjongcsangi téli olimpiára. Magyarország Tóth Ivett révén egy indulási jogot harcolt ki a női egyéni versenyszámban. A kvóta az országnak szól, automatikusan nem jár a sportolónak.

Győrben, sajtótájékoztatón mutatták be a hazai rendezésű, XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) nagyköveteit március 30-án. A 10 sportág egy-egy már sikeres felnőtt és még fiatal tehetséges sportolója mind örömmel, ingyen vállalta azt, hogy Magyarország első olimpiai eseményének az „arcai” legyenek. Többek közt Kammerer Zoltán, Görbicz Anita és Jakabos Zsuzsanna is megtiszteltetésnek érezte a szervezők felkérését.
A szervezet bukaresti kongresszusán beválasztották az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) elnökségébe Kárai Pétert. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) gazdasági és vagyongazdálkodási alelnöke a következő négy évben így sportdiplomataként is képviselheti a magyar kajak-kenu sportág érdekeit a legfontosabb európai fórumon.

Április elsején lenne 90 esztendős Puskás Ferenc olimpiai bajnok labdarúgó, az egykori Aranycsapat apitánya, a Nemzet Sportolója, NOB- és MOB-díjas sportoló, edző, szövetségi kapitány.
Az olimpiai bronzérmes, profi világbajnok Erdei Zsoltot egyhangúlag választották meg a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) új elnökének a szombati tisztújításon. A szövetséget 1996 óta irányító Csötönyi Sándort a tagok tiszteletbeli elnöknek választották. Az eseményen dr. Bartha Csaba, a MOB főtitkára köszönetet mondott Csötönyinek, kiemelte, hogy a távozó elnök nélkül az elmúlt két évtizedben a MÖSZ biztosan nem érte volna el azt az eredményességi szintet, amiért megkülönböztetett tisztelet és köszönet illeti meg. A sportvezető ezúton is gratulál Erdei Zsoltnak.

Tóth Ivett egy kitűnő rövidprogram után végül a 20. helyen végzett a Helsinkiben zajló műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság női versenyében, ezzel megszerezte Magyarország első hivatalos kvótáját a 2018-as, pjongcsangi téli olimpiára.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyílt pályázatot hirdet a „Magyarország jó tanulója − jó sportolója 2016” cím elnyerésére. A pályázat kiírásában közreműködő egyik szervezet a Magyar Olimpiai Bizottság. Minden, amit a pályázatról tudni kell...
Az Olimpiai Himnusz meghallgatásával kezdődött a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör ezüstjubileumának megünneplése csütörtökön este. A díszközgyűlésen megjelentek olimpiai bajnokaink: Gedó György ökölvívó, Foltán László kenus és Varga János birkózó aranyérmes. Ugyancsak eljött az ezüstérmes vívó, Bóbis Ildikó és a birkózó Tóth István is. Megtisztelte az eseményt jelenlétével a névadó, Csanádi Árpád egykori NOB-tag özvegye, Katalin asszony is.

Ismét Kollár Lajost választotta meg elnöknek a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) közgyűlése csütörtökön. Az érsebész professzor, aki egyetlen jelölt volt a posztra, 2013 óta vezeti a szövetséget.
A majdnem négy évtizedes múltra visszatekintő Olimpiai Ötpróba program idén áprilisban a hagyományokhoz visszanyúlva újra kezdetét veszi: hazánk legnagyobb és legnépszerűbb szabadidősport-rendezvényeinek összefogásával népszerűsíti a testmozgást és az aktív életformát egészen a 2020-as tokiói olimpiai játékok kezdetéig – jelentették be a Magyar Olimpiai Bizottság székházában tartott pénteki sajtótájékoztatón.