
Korábbi lakóhelyén, a XII. kerületben felavatták a háromszoros olimpiai bajnok ökölvívó, Papp László szobrát, Fekete Géza alkotását. A Gesztenyés-kertben rendezett ünnepségen több olimpiai bajnok, olimpiai érmes sportoló is tisztelgett a Hegyvidék díszpolgára, a népszerű „Papp Laci” előtt március 28-án.
A hétvégén már a negyedik összetartáson vettek részt az EYOF-ra készülő atléták. A meghívottak közül 39 sportoló tudott volt ott Székesfehérváron. A középtávfutók egy része igazoltan hiányzott, ők Medulinban vesznek részt hosszabb edzőtáborban.

Már az első téli olimpián, 1924-ben szerepelt a játékok műsorán a bobsport. Magyar egységek először 1994-ben vettek részt az ötkarikás viadalon. Legutoljára pedig 2006-ban, amikor a kettes és négyes bobok versenyében is indultak sportolóink.

Mindent a 2020-as tokiói olimpiának rendel alá Berki Krisztián, aki a hétvégén Dohában nyert torna világkupaversenyt.
Ha a riói olimpiára gondolunk, sokunknak szorul még mindig görcsbe a gyomra. Mert hiába nyert három-három aranyat Hosszú Katinka és Kozák Danuta, hiába duplázott a kajakos Szabó Gabriella, és hiába vívott kiemelkedően Szász Emese és Szilágyi Áron, az az egy, augusztus 9-i asszó, melyet sokunk kedvence, Imre Géza vívott a dél-koreai Parkkal, mélyen a lelkünkbe vésődött.

Ma lenne hetvenöt éves Farkas János olimpiai bajnok labdarúgó, a hatvanas évek egyik legjobb magyar csatára, aki talán legemlékezetesebb teljesítményét az 1966-os világbajnokságon a brazilok elleni mérkőzésen nyújtotta.

Több olimpiai sportágban is hazai rendezésű nemzetközi viadalt bonyolítottak a hétvégén, így birkózásban és vívásban is. Előbbiben remekeltek a magyar versenyzők, utóbbiban ezúttal nem jött össze az éremszerzés. A hétvége legfontosabb magyar vonatkozású sporteseményei a teljesség igénye nélkül!

A vizes világbajnokságok eddigi legjobbjának ígérkezik a nyári, magyarországi vb Cornel Marculescu, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA ügyvezető igazgatója szerint – közölte az MTI-vel hétfőn a Bp2017 Világbajnokságot Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft..
.jpg)
A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) a hétvégén Emlékülés keretében ünnepelte alapításának 110. évfordulóját – írja közleményében a szervezet.

Szombaton a Magyar Sport Házában köszöntötték a 11. Speciális Olimpia Téli Világjátékokon kiválóan szerepelt magyar sportolókat. Az ünnepségen Fábián László, a MOB sportigazgatója is részt vett.