„Megkülönböztetett figyelemmel készül a Nemzetközi Fair Play Bizottság a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra" - mondta budapesti végrehajtó bizottsági ülését követően a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, dr. Kamuti Jenő. A bizottság valamennyi ötkarikás eseményen aktív jelenlétre törekszik, kiemelt céljuk, hogy a fiataloknak is bemutassák a becsületes játék, a tisztességes sport, a fair play szellemiségét. Ott lesznek júliusban Győrben is...
Pénteken és szombaton rendezték a budapesti párbajtőr Westnd Grand Prix férfi illetve női vívóverseny selejtezőit a MOM Sportban. A selejtezés a magyar férfi vívóknak sikerült jobban. Vasárnap a riói bajnok Szász-Kovács Emese is pástra lép.
Az Európai Tenisz Szövetség éves közgyűlésén, az oroszországi Szocsiban a "Kiemelkedő teljesítményért" díjjal jutalmazták Szabó Éva örökös magyar bajnokot, a Vasas egykori kiválóságát, a szombathelyi tenisz kiemelkedő alakját.
Budapesten tartotta végrehajtó bizottsági ülését hétvégén a Nemzetközi Fair Play Bizottság. A dr. Kamuti Jenő vezette szervezet több fontos döntést hozott a két napos ülésen, melynek a MOB adott otthont. A testület elfogadta a tavalyi év beszámolóit, megvitatták a közeljövő feladatait, valamint döntöttek az idei díjazottakról is.
Jelentős magyar sikerekkel befejeződött Grazban a Speciális Olimpia Téli Világjátékok. Delegációnk 6 versenynap alatt összesen 13 arany-, 6 ezüst- és 9 bronzérmet nyert Ausztriában.
A Magyar Olimpiai Akadémia a 68. Országos Vándorgyűlését Tiszavasváriban közösen rendezi a város önkormányzatával és a Tiszavasvári Olimpiai Baráti Kör Egyesülettel április 22-23-án. A helyszínt és az időpontot dr. Fülöp Erik (fotón), Tiszavasvári polgármestere jelentette be a MOA 67. Vándorgyűlésén 2016. október 29-én, Újpesten.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke Macky Sallt, Szenegál elnökét fogadta a svájci Lausanne-ban – számolt be róla az olympic.org. A látogatás során jelen volt az afrikai ország NOB-tagja, a szenegáli olimpiai bizottság elnöke, Mamadou Diagna Ndiaye és a NOB etikai bizottságának elnöke, Youssoupha Ndiaye is.

A Magyar Olimpiai Bizottság május 2-án, 11 órától a Hotel Héliában tartja éves és tisztújító közgyűlését.

Változatos tartalommal jelentkezik a Magyar Olimpiai Bitzotság magazinjának legújabb száma a Sport1 Televízió műsorán. A szerkesztők beszélgettek Kozák Danutával, és beszámolnak az Utazás kiállításról is, ahol a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál szervezői is bemutatkozhattak.

A Farkasréti temetőben március 23-án elbúcsúztatták Molnár Imrét, a BHSE korábbi elnökét, aki életének 67 évében, hosszan tartó betegség után március 6-án hunyt el. A szertartáson az olimpiai mozgalom több képviselője részt vett, köztük olimpiai bajnokok. A Magyar Olimpiai Bizottságot dr. Bartha Csaba főtitkár és Fábián László sportigazgató, a klub korábbi olimpiai bajnok sportolója képviselte. Molnár Imre korábban több cikluson keresztül volt a MOB tagja.