![]()
Napra pontosan három év múlva, 2020. január 10-én veszi kezdetét a megnyitó ünnepséggel a III. Ifjúsági Téli Olimpiai Játékok Lausanne-ban – emlékeztet az olympic.org.

A magyar férfi vízilabda-válogatott tagjai szerint 2016 legjobb pólósa Vámos Márton volt. A vlv.hu szakmai honlap hagyományos év végi voksolásán a csapattársak a szavazatok több mint kétharmadával választották maguk közül az év legjobbjának Vámost, a Szolnok balkezesét.

Rióban kevesebb, mint egy kisarasznyira, tizenhárom centire közelítette meg a húszméteres álomhatárt, amit már idén nagyon szeretett volna átlépni a női súlylökésben, de Márton Anita összességében nem csinált rossz boltot 2016-ban. S az olimpiai bronzérmével a magyar atlétika fölé is esernyőt tartott. Fábik Tibornak a Sport 2016 évkönyvben megjelent írása következik...

A hétvégén a hollandiai Heerenveenben rendezték a négytávú és a sprint összetett Európa-bajnokságot. A szocsi olimpián 1500 m-en indult Nagy Konrád a 19. helyen végzett a hosszabb távon összetettben.

Kedden 16:45-kor ismét jelentkezik A sport mindenkié címmel a Magyar Olimpiai Bizottság utánpótlásmagazinja a Sport1 televízió adásában. A műsorban többek közt beharangozót láthatnak a január 28-ai Téli Sportágválasztóról, melynek a MOB is a támogatója, partnere. Aki kedden lekésné a magazint, megnézheti az ismétléseket a Sport2-n és a SportM-en...
Hérfőn ünnepli születésnapját a legidősebb magyar olimpiai bajnok, Keleti Ágnes. Az ötszörös ötkarikás bajnok tornász 1921. január 9-én született. A sportág legeredményesebb magyarja Helsinkiben, majd Melbourne-ben jutott a csúcsra.

Dr. Bienerth Gusztávot választotta elnöknek a Magyar Úszószövetség közgyűlése vasárnap a margitszigeti Thermal Hotelben. Az eseményen részt vett a MOB főtitkára, dr. Bartha Csaba. Az úszók legmagasabb hazai fórumán felszólalt dr. Szabó Tünde, az EMMI sportért felelős államtitkára, egykori olimpiai ezüstérmes úszó is.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kijelölte a pontos időpontokat, hogy illetékes testülete mikor látogat a 2024-es nyári játékokra pályázó városokba, s ez alapján Budapestet május 10-12-én vizsgálják majd.
A tervek szerint 2020-ig elkészül a Székesfehérvári Nemzeti Öttusasport-akadémia, amelyre a kormány döntése értelmében 2,5 milliárd forintot költenek - mondta el Bretz Gyula, a magyar szövetség elnöke a Volán Fehérvár öttusa szakosztályának évértékelő rendezvényén.

Mínusz hét fok ide, süvítő szél oda, semmi sem rettenti vissza Pars Krisztiánt attól, hogy szabadtéri dobókörbe állva ne teljesítené az edzéstervben foglalt feladatait. Ennek az embert próbáló kihívásnak még egy 25 esztendős dobóatléta is nehezen felel meg, hát még olyan, aki februárban a 35. születésnapjához érkezik.